YUKARI
Image Alt

Almanya Dil Eğitimi

Almanya Dil Okulları

Almanya dil okulları genel olarak Türkiye’de Almanca eğitim gören veya Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin üniversite eğitimleri öncesinde Almancalarını geliştirmek için tercih ettiği okullardır. STEB Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ile ihtiyacınıza yönelik Almanya’da her seviyede Almanca dil eğitimi alabilirsiniz. Genel, akademik veya sınavlara yönelik Almanca dil eğitimleri almak mümkündür.

Almanya’da Almanca Dil Kursu Ücretleri:

Almanya’da Almanca dil kurslarının haftalık ücretleri 150 Euro – 400 Euro arasında değişmektedir. Tüm dil okulları, özellikle uzun dönem eğitimlerde veya yıl içerisinde belirledikleri sezonlarda özel indirimler uygulamaktadır. Dil ihtiyacınızın belirlenmesi, detaylı bilgilendirme ve yönlendirme STEB tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Almanya’ da Konaklama Seçenekleri, Ücretleri ve Yaşam Giderleri:

Almanya’da konaklama seçenekleri ve ücretleri şehirlere göre değişkenlik göstermektedir. Aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları konaklama sağlayabilirsiniz. Konaklama organizasyonu Almanya’ya varış öncesi yapılmaktadır. Dil kurslarına katılan öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama seçeneği fiyatlarının daha uygun olması sebebiyle aile yanı konaklamadır. Aylık konaklama ücretleri 200€- 400€ arasında değişkenlik göstermektedir.

Almanya’da aylık konaklama giderlerinin dışında 300€ – 600€ yaşam giderleri oluşmaktadır.

Almanya Vizesi (Schengen Vize):

Almanya’ da Almanca eğitim almak isteyen katılımcılar vizeye giderken yaşam maliyetlerini karşılayabileceklerini belgelemek zorundadırlar. Bu nedenler Almanya hükümetine bir taahhütname verilmektedir.

Eğitim Kurumlarını başvuruda alınan 2 tip vize mevcuttur.

90 günden az eğitim almak isteyenler için : Ziyaretçi Vizesi
90 günden fazla eğitim almak isteyenler için : Öğrenci Vizesi

Dil Okulları

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!