YUKARI
Image Alt

İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları, kaliteli ve oldukça köklü eğitim kurumları olduğundan İngilizce dil eğitimi için öğrenciler tarafından ülkeler arasında en çok tercih edilen ülkedir. Dil okulları çok bilinen Londra, Cambridge, Oxford, Brighton ve Bournemouth başta olmak üzere İngiltere’nin tamamına yayılmış durumdadır. İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin vize alabilmeleri için eğitim almak istedikleri okulların mutlaka British Council tarafından onaylı olması gerekmektedir. STEB Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık bünyesinde İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenci ve profesyoneller için birçok alternatif program bulunmaktadır.

İngiltere'de İngilizce Dil Kursu Ücretleri:

İngiltere’de İngilizce dil kursu ücretleri okulun kalitesi gideceğiniz süre ve bulunduğu şehre göre haftalık 100 – 500 İngiliz sterlini arasında değişiklik göstermektedir (2019). Tüm dil okulları, özellikle uzun dönem eğitimlerde ya da yıl içerisinde belirledikleri sezonlarda özel indirimler uygulamaktadırlar. Dil ihtiyacınızın belirlenmesi, detaylı bilgilendirme ve yönlendirme STEB tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ekstra danışmanlık ücreti alınmamaktadır.

İngiltere'de Konaklama Seçenekleri, Ücretleri ve Yaşam Giderleri:

İngiltere’de konaklama ücretleri şehirlere göre değişkenlik göstermektedir. Birçok opsiyona sahip olduğunuz gibi aile yanı, yurtlarda veya stüdyo dairelerde konaklama sağlayabilirsiniz. Konaklama organizasyonu İngiltere’ye varış öncesi STEB tarafından eğitim alacak kişinin isteğine göre yapılmaktadır. İngiltere’de haftalık konaklama ücretleri 130 – 400 ingiliz sterlini arasında değişkenlik göstermektedir.
İngiltere’de yaşam giderleriniz, eğitim ve konaklama giderlerinin dışında ortalama aylık 400 – 1000 İngiliz sterlini arasındadır. (Kişisel harcamaya göre değişiklik göstermektedir).

İngiltere Vizesi:

STEB Yurt Dışı Eğitim danışmanları İngiltere öğrenci vizeleri hakkında çok detaylı bilgiye sahiptir. STEB her katılımcıyı ayrı ayrı değerlendirerek sizin adınıza en iyi başvurunun yapılabilmesi için gerekli olan en iyi organizasyonunu ücretsiz olarak sunmaktadır.

Dil Okulları

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!