YUKARI
Image Alt

İtalya Dil Eğitimi

czcz

İtalya Dil Okulları

İtalyancayı İtalya’da öğrenmenin en büyük avantajı eğitimi ana dili İtalyanca olan öğretmenlerden alacak olmanızdır. Ülke genelinde birçok farklı şehirde çok çeşitli dil okulları olmasına rağmen büyük şehirlerde özellikle Floransa ve Roma en çok tercih edilen iki şehirdir. İtalya’da dil eğitiminizi özel dil merkezlerinin yanı sıra üniversitelerin dil kurslarından da alabilir, belki de eğitiminizi İtalya’da devam ettirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz bağlantıları da kurabilirsiniz.

İtalya’da İtalyanca Dil Kursu Ücretleri:

İtalya’da İtalyanca dil kurslarının haftalık ücretleri 120 Euro – 655 Euro arasında değişmektedir. İtalyanca kursu ile aşçılık, şarap tadımı ve sanat tarihi gibi kültür-sanat programlarının bir arada olduğu seçenekler de mevcuttur. Tüm dil okulları, özellikle uzun dönem eğitimlerde veya yıl içerisinde belirledikleri sezonlarda özel indirimler uygulamaktadır. Dil ihtiyacınızın belirlenmesi, detaylı bilgilendirme ve yönlendirme STEB tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

İtalya' da Konaklama Seçenekleri, Ücretleri ve Yaşam Giderleri:

Aile yanı konaklama: Dil eğitimi görecek öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi aile yanı konaklamadır. Bunun en büyük avantajı öğrenci, pratik İtalyancasını aile ile konuşarak geliştirebilmesi ve aynı zamanda ülke kültürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olmasıdır.

Pansiyon (Hostel) konaklama: İtalya’yı çok daha ekonomik fiyatlarla gezmek isteyenler için, bir veya iki yıldızlı otellerin dışında her yaş insanların konaklama yapabildikleri Gençlik Hostelleri de tavsiye edilebilir.

İtalya Vizesi (Schengen Vize):

İtalya vize işlemleri iDATA firması tarafından yürütülmektedir. iDATA Web sitesinden online randevu alındıktan sonra başvuru evrakları hazırlanmalıdır. Gerekli evrakların listesi ve sonrasında takip edilmesi gereken adımların tümüne dair detaylı bilgiyi https://idata.com.tr/ita/tr  linkinden edinebilirsiniz.
Öğrencilerin İtalya’da alacakları eğitimin süresine göre başvuracakları vize tipi Schengen veya Ulusal Vize olmak üzere 2’ye ayrılır.
• Shengen Vizesi, Shengen bölgesi dahilinde 90 güne kadar seyahat etme hakkını tanımaktadır.
• Ulusal vize ise İtalya’da 90 gün üzeri oturumlar için geçerli vize türüdür; aile birleşimi, İtalya’da çalışmak veya üniversite eğitim almak gibi amaçlarda verilmektedir.
Vize işlemleriniz için gerekli danışmanlık STEB tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

Dil Okulları

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!