YUKARI
Image Alt

Rusya Dil Eğitimi

Rusya Dil Okulları

Rusya’da; Genel Rusça, İş için Rusça ve Birebir Rusça programları sunulmaktadır. Dil okullarına uzun ve kısa dönemli başvurular yapılabilmektedir. Her öğrenci eğitime başlamadan önce seviye belirleme sınavına alınır ve seviyesine en uygun sınıfa yerleştirilir.

Rus eğitim sistemi oldukça kaliteli ve disiplinlidir. Dil kursları genellikle üniversiteler bünyesine verilmektedir. Son dönemde bazı özel kurslar da açılmıştır. Oldukça yüksek standartta eğitim veren kurumlarda kısa sürede iyi seviyede Rusça öğrenmek mümkündür. Dil kurslarında konuşma odaklı dersler verilmektedir. Rusça vurguları önemli bir dil olduğundan bu konuda eğitimi anadili Rusça olan eğitmenlerden almak önemlidir. Dilbilgisi, kelime bilgisi, Kiril alfabesinde yazma ve konuşma becerileri birlikte verilir. Öğrenci kısa sürede tüm bu alanlarda iyi seviyelere ulaşır.

Dil okulları genellikle Moskova ve St. Petersburg şehrinde yoğunlaşmıştır. Bu şehirler öğrencinin geliştirici ve keyifli bir öğrencilik hayatı yaşamasına olanak sağlar.

Avrupa ülkelerinde uzun dönem dil eğitimi alan öğrencilere verilen çalışma izni Rusya’da bulunmaz. Rusya’da öğrencilerin çalışması yasal değildir. Bu unutulmaması gereken noktalardandır.

Rusya'da Rusça Dil Kursu Ücretleri:

Rusya’da Rusça dil kursu sunan okulların haftalık ücretleri 180-385 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Tüm dil okulları, özellikle uzun dönem eğitimlerde ya da yıl içerisinde belirledikleri sezonlarda özel indirimler uygulamaktadırlar. Dil eğitimi ihtiyacınızın belirlenmesi, detaylı bilgilendirme ve yönlendirme STEB tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Rusya’ da Konaklama Seçenekleri, Ücretleri ve Yaşam Giderleri:

Rusya’da kampüs içi yurtlarda konaklama, aile yanı konaklama, öğrenci evleri ve paylaşımlı evler gibi konaklama seçenekleri vardır. Konaklama ücretleri uygundur. Rusya, genellikle, öğrencilerin yaşam giderlerinin düşük olduğu ülkelerdendir. Özellikle aile yanında kalan öğrenciler oldukça cazip ücretler öder. Öğrenciler aile yanında konaklayarak dillerini de hızla geliştirme imkanı bulurlar.

Rusya’da yaşam masrafları oldukça caziptir. Öğrenciler ülkede eğitim aldıkları süre zarfında aile bütçelerini zorlamazlar.

Dil Okulları

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!