YUKARI
Image Alt

Lise

Ülkeler

Yurtdışında Lise Eğitimi

Çocuğunuzun geleceği için yapacağınız en büyük yatırım onu güzel okullarda okutmaktır… Yurtdışında lise eğitimi ile çocuğunuzu eğitim hayatında başarılı bir birey olarak yetiştirerek onun geleceğini güvence altına alabilirsiniz…
Geçmişte bir çocuğun kariyer planlaması üniversite sınavları sonrası okul seçimiyle başlarken günümüzde bu süreç çocuğun gittiği anaokulundan başlıyor. Rekabet dünyasında çocuklarını geleceğe sıkı ve güçlü bir şekilde hazırlamak isteyen ebeveynler, onları donanımlı bir şekilde yetiştirebilmek için araştırıyor, sorguluyor, öğreniyor… Çocuklarını lise çağına kadar yaz okullarıyla, kurslarla ve özel eğitimlerle destekleyen aileler, sonrasında çocuklarını yurtdışında lisede okutabilmenin yollarını arıyor. Son 3-4 yıldır aileler, yurtdışında üniversite eğitimi kadar yoğun bir biçimde yurtdışında lise eğitimi hakkında araştırmalar yürütüyor ve çocuklarını yurtdışında lise eğitimi almaya yönlendiriyor. Peki ya yurtdışında lise eğitimi almak çocuklara ne katıyor? Bu sorunun cevabı yazımızda…

Neden Yurtdışında Lise Eğitimi?

Yurtdışında lise eğitimi, sadece ana dil düzeyinde yabancı dil öğrenmek ve kaliteli bir eğitim almaktan ibaret değildir. Yurtdışında lise eğitimi alan gençler hayatın pek çok alanında kendilerini geliştirme imkanı bulur. Yabancı aileler ve öğrencilerle tanışmak, yeni şehirler, mekanlar, kültürler görmek, kendi sorumluluğunu almak, başka insanların yaşam tarzlarına saygı göstermek gibi sayısız konuda kendini geliştirir.

Yurtdışında Lise Eğitiminin Avantajları

 • Çocuğunuza daha iyi bir gelecek sağlarsınız
 • Çocuğunuz yurtdışında lise eğitimi alarak dünya vatandaşı olur ve bu kültürü hayatı boyunca korur
 • Çocuğunuzun dünyaya bakış açısı ve vizyonu gelişir
 • Çocuğunuz güçlü bir sorumluluk duygusuna sahip olur
 • Yurtdışında lise eğitimiyle kendi anadilinden başka bir dilde eğitim alacağı için iyi derece yabancı dili erken yaşta öğrenir, ikinci ve üçüncü dilleri öğrenmek için zamanı ve imkanı olur
 • Dünyanın en iyi üniversitelerine burslu olarak kabul edilme ihtimali artar
 • Eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen çocuklar yurtdışında lise eğitiminin devamında üniversite eğitimine daha çabuk adapte olur.
 • Sınav sistemlerinde boğulmayan, özgür düşünce ve yaratıcılığın ön plana çıktığı okullarda eğitim alır.
 • Çocuğunuz sadece dersler açısından gelişmez, çok ciddi bir genel kültüre ve bilgi birikimine sahip olur.
 • Pek çok milletten kişiyle iletişimde olacağından dolayı önyargılarından arınır, kolay ve güçlü iletişim kurabilen bir bireye dönüşür.
 • Yurtdışında lise eğitimi almaya gelen diğer yabancı uyruklu öğrencilerle birlikte eğitim alarak farklı din, dil, ırk ve inançlara saygı duymayı öğrenir.
 • Kariyer planlamasını yaparken rakiplerinden her zaman bir adım önde olur.
 • Yurtdışı bağlantıları gelişir, kariyer planlarını yaparken çevresel sınırlara takılı kalmaz, kendine büyük hayaller ve büyük hedefler koyabilir.
 • Olayları farklı bakış açılarıyla ele alır, problem çözümlerinden hızlı ve doğru karar alma yetileri artar.
 • Özsaygıları ve kendine güvenleri gelişir.

Konaklama

Yurtdışında lise eğitimi alan öğrenciler okul yurtlarına ya da aile yanında konaklama imkânına sahiptir. Konu genç yaştaki lise öğrencileri olunca güvenliğin ön plana çıktığı konaklama imkanları ailelere sunulur. Öğrencinin güvenliği, yeme-içmesi, konforu, yaşadığı mekan ve şartlar titizlikle ele alınır. Ailelere çocuklarının güvenlik konusunda hassas olan mekanlarda rahat, huzurlu ve sağlıklı bir konaklama yapacaklarının güvencesi verilir.

Aile yanı konaklamalar çocukların yaşadıkları çevreye adapte olabilmeleri, aile sıcaklığından uzaklaşmamaları için önemlidir. Aile yanı konaklamalarda yanında kalınacak olan ailenin öğrenciyi kendi çocuğu gibi koruyup kollaması ve ona rahat bir ortam sunması ebeveynlerin çocuklarının güvenliği konusunda daha az endişelenmesini sağlar. Yurtdışında lise eğitimi alan çocuklar ile yanlarında konakladıkları aileler arasındaki bağ o kadar güçlenir ki, hayatlarının ilerleyen dönemlerinde de görüşmeye ve iletişimde kalmaya devam ederler.

Student Travel Education Bureau (STEB) olarak yurtdışında lise eğitim süresi boyunca çocuğunuza destek olur ve ihtiyaçlarıyla ilgili yanında bulunuruz. Çocuğunuzun okul seçiminden gideceği şehre, uçak biletlerinden havaalanında karşılanmasına, konaklamasının seçilmesinden yeme-içmesine kadar pek çok konuda tarafımızdan destek sağlanmaktadır. Deneyimli eğitim danışmanlarımız yurtdışında lise eğitimi konusunda kayıt öncesi ve sonrası 7/24 sorularınızı yanıtlamaya hazır olacaklardır. STEB’in danışmanlığı yanı sıra çocukların okuyacağı okullardaki yetkililerle, yurt yetkilileriyle veya yanlarında kalacakları aileler de iletişiminizi sağlamak mümkündür.

Muhtemel bir acil durumda; çocuklarınız ellerinde bulunan özel kimlik kartları ve acil durum telefonlarıyla sizlere ulaşabilirler. Siz, çocuklarınıza ulaşmak isterseniz de acil durum personellerine 7/24 ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!