YUKARI
Image Alt

Sertifika ve Diploma Programı

Ülkeler

Sertifika ve Diploma Programı

İngiltere’de İşletme Yönetimi, Silikon Vadisi’nde Veri Madenciliği, Milano’da Moda Tasarımı …
Yurtdışında daha kısa sürede ve düşük maliyete eğitim almak isteyenlerin tercihi: Sertifika ve Diploma Programları
Kısa Dönem Sertifika ve Diploma programlarını genelde farklı bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler tercih eder. Katılımcı kısa zamanda yeni bir kariyer edinirken, aynı zamanda yabancı dilini geliştirip yabancı bir şirkette stajını da yapabilir.

Yurtdışında eğitim maliyetleri yüksektir ve lisans eğitimi için en az 3 yıl, yüksek lisans eğitimi için en az 1 yıla ihtiyaç vardır. Bu nedenle birçok kişi, yurtdışında kısa dönem sertifika veya diploma programlarına ilgi göstermektedir. Bu kurslar, en az 4 hafta olup program içeriğine göre 3 yıla kadar uzayabilmektedir. Ayrıca birçok okul sertifika programı sonrası bir şirkette staj olanağı sağladığı için kısa bir dönemde katılımcı yeteneklerini geliştirip iş yaşamına atılabilir ve kariyerinde hızla yükselebilir.

Bu programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Eğer öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise en az 3 ay önden İngilizce kursu takip etmek zorundadır. Ayrıca İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilmeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Hangi Alanlarda Mesleki Sertifika ve Diploma Programlarına Katılabilirsiniz?

İngiltere, Amerika, Kanada, İtalya, Avustralya başta olmak üzere birçok ülkede aşağıdaki alanlarda sertifika ve diploma programı seçenekleri bulunmaktadır. Bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler kısa süre içerisinde bir yurtdışı deneyimi yaşamak ve diploma sahibi olmak istiyorsa bu programlar onlara göre denebilir.

Proje Yönetimi
Finans
İşletme
Pazarlama
Uluslararası Ticaret
Bilgi Sistemleri
Telekomünikasyon Mühendisliği
Küresel Yönetim
Yeni İş Geliştirme
MBA Öncesi Sertifika Programı
Dijital Görüntüleme
Web Yayıncılığı
Seyahat Turizm
Konukseverlik Yönetimi
Halkla İlişkiler
Uluslararası İşletme
Web Tasarımı ve Yönetimi
E-Ticaret
İnsan Kaynakları
Moda
Moda Tasarımı
Gemicilik
Taşımacılık
Lojistik

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!