YUKARI
Image Alt

Amerika

Amerika'da Sertifika ve Diploma Programları

Kendini Geliştirmek İsteyen Fakat Zamanı Olmayanlar ABD’nin En Saygın Üniversitelerindeki Diploma ve Sertifika Programlarıyla Hedeflerine Yaklaşıyor…
Yurtdışında sertifika ve diploma programları birçok genç profesyonelin kısa sürede hızlı sonuç alabilmek için başvurduğu programlardandır. Programa katılan öğrenci kısa sürede ilgi alanı dahilinde kendini geliştirirken, yabancı dilini de ilerletme imkanı bulmaktadır. Yurtdışında sertifika ve diploma programları denildiğinde öğrencilerin büyük çoğunluğu Amerika’daki üniversiteleri tercih etmektedir. UCLA, UC Irvine, UC Berkeley, UC Riverside, UC San Diego, San Diego State University vb. gibi dünyanın en saygın üniversiteleri arasında gösterilen eğitim kurumlarında eğitim alınabilmektedir.
Amerika dünyanın en saygın üniversiteleri ve şirketlerini bünyesinde barındırdığından dolayı öğrencilere eşsiz deneyimler ve fırsatlar sunmaktadır. Çoğu üniversitenin diploma ve sertifika programlarında staj zorunluluğu bulunmaktadır. Öğrenci bu sayede kendini hem teorik hem de pratik olarak geliştirme imkanı bulmaktadır. Dünyanın en başarılı şirketlerinin bulunduğu ABD’de staj yapma şansı yakalayan öğrenci CV’sine oldukça etkili bir değer eklemiş olur. Diploma ve sertifika programlarını cazip hale getiren noktalardan biri de kimi programlardan mezun olan öğrencinin 1 yıl süreyle çalışma izni alabilmesidir.

Süresi ve Şartları

ABD’de diploma ve sertifika programları 4 haftadan başlayarak 1 yıla kadar uzayabilmektedir. Genel olarak bakıldığında programlar 1-3 dönem (quarter) sürmektedir. Öğrenciler okuldan mezun olduktan sonra staj yapma imkanı da bulmaktadır.
Programa katılmak isteyen öğrencilerin TOEFL veya IELTS belgeli olarak iyi düzeyde İngilizce bilmesi gerekmektedir. İngilizce eğitim veren üniversitelerden mezun olan öğrencilerin belgeleri kabul edilebilir fakat bunun kesin olduğu söylenemez. Başvurulan eğitim programı ve kurumuyla bağlantılı olarak kabul şartları değişiklik göstermektedir. Öğrenci gerektiği takdirde diploma ve sertifika eğitimi alacağı kurumda İngilizce kursu da alabilmektedir.

Diploma ve Sertifika Programları Alanları

Dünya çapında saygı ve kabul gören eğitim kurumlarında diploma ve sertifika programlarına katılmak kişinin kariyerinde olumlu gelişmeler yaşanmasını sağlayacaktır. Pek çok kişinin hayallerini süsleyen üniversitelerdeki programlara katılarak üniversitelerin tüm imkanlarından yararlanma ve bu üniversitelerde network oluşturma şansı kazanılacaktır. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden de ders alınmaktadır.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!