YUKARI
Image Alt

Avustralya

Avustralya'da Sertifika ve Diploma Programları

Kısa Sürede Arzu Ettiğin Alanda Uzmanlaşma ve Mezuniyetinden Sonra 1 Yıl Boyunca Avustralya’da Staj Yapma İmkanı Sunan Programlar…

CV’sine ve çalışacağı kuruma artı değerler katmak isteyen, mesleğinde yeterli donanıma kavuşmak isteyen, bitirdiği bölümden ve mesleğinden memnun olmayan ve hayallerindeki alanda çalışmak isteyenlerin tercih ettiği sertifika ve diploma programları son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Ülkemizdeki eğitim sistemi gereği arzu ettiği bölümün dışında okumak zorunda kalan ve sevmediği işleri yapanların hayatlarında bir fark yaratmak istedikleri noktada imdadına koşan bu programlar özellikle Avustralya’da oldukça gelişmiştir.

Yaşam standartları yüksek, insana saygı gösterilen, diplomaları dünya çapında geçerli olan bir ülkede hayallerine ulaşmak için hayal gibi bir ülkede eğitim almak isteyenler Avustralya’ya tercih etmektedir.

Programlar

Sertifika ve diploma programları kolejler, TAFE adı verilen meslek yüksek okulları ve üniversiteler bünyesinde verilmektedir. İşletme, pazarlama, dijital medya, turizm ve IT’ye kadar pek çok alanda açılan programlarda diploma ve sertifika alma şansı vardır. Bu programlara katılan öğrenciler haftada 20 saat çalışma iznine sahip olmaktadır ki bu sayede öğrenciler kendi cep harçlıklarını ve yaşam masraflarını çıkartabilmektedir. Programlara gündüz veya akşam devam edilebilir. En önemli nokta programlara başvurmak isteyen öğrencilerin IELTS’ten 5.5 skoruna sahip olması gerektiğidir.
Programlar genellikle 10-12 haftadan başlar ve 60-80 haftalık programlara kadar yükselebilir. Programlar kapsamında mesleki eğitim verilmektedir. Öğrenciler teoride ve pratikte mesleklerinde karşılaşabilecekleri tüm durumlar hakkında bilgilendirilir. Öğrenci otel yönetimi, uluslararası ticaret, personel yönetimi, spor-sanat yönetimi, bankacılık, KOBİ yöneticiliği gibi pek çok alanda uzmanlaşabilir. Bunun yanı sıra; mühendislik, havacılık vb. gibi yüksek teknolojiye sahip alanlar için de sertifika ve diploma programları bulunmaktadır. Öğrenciler tüm teknolojik donanıma ve alt yapıya sahip kurumlarda mesleki bilgi edinirler. Güçlü bir turizm ülkesi olan Avustralya; genellikle turizm ve otelcilik gibi konular için tercih edilse de ülkenin yüksek teknolojik üretim yapması ve oldukça gelişmiş bilimsel alt yapıya sahip olması sebebiyle bu tip bölümlerde eğitim alanlarından ilgisini çekmektedir.
Öğrenciler; son gelişmelerden yararlanabilecekleri, son ekipmanlara ve tesislere sahip okullarda eğitim alırlar. Bilimsel olduğu kadar kültür sanat alanında oldukça gelişmiş bir ülke Avustralya’da multimedya dizayn, film yapımcılığı, animasyon film yapımcılığı, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, moda tasarım gibi alanlarda da eğitim alınabilir. Öğrenciler eğitim görecekleri alanlar hakkında son bilgiler ve gelişmelerden haberdar olarak ve hatta bu gelişmelerle iç içe, donanımsal tüm gereklilikleri elleri altında bularak kendilerini geliştirme imkanı yakalar.
Sertifika ve diploma programları sadece mesleki gelişim yolunu açmaz aynı zamanda bu programlara katılan öğrenciler Avustralya’da eğitim hayatlarına devam etmek istemeleri takdirinde ilerleyebilirler. Avustralya’da üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrenci; aldığı derslerde istenilen notları alabilmesi durumunda üniversiteye başvurabilir. Okuduğu dersler kabul edildiği bölümde de varsa bu krediler transfer edilir. Öğrenci aynı dersleri bir daha okumak zorunda kalmaz. Üniversite transfer programları hakkında daha detaylı bilgi almak için Student Travel Education Bureau (STEB) danışmanlarıyla yüz yüze görüşülmesi gerekmektedir.

Eğitim Alınabilecek Alanlar

 • Pazarlama
 • Turizm
 • İşletme
 • Uluslararası Ticaret
 • İnsan Kaynakları
 • Proje Yönetimi
 • Bilgi Teknolojileri
 • Aşçılık
 • Yönetim
 • Software Development
 • Dijital Medya Teknolojileri
 • Yazılım
 • Turizm
 • Havacılık
 • Su Bilimleri
 • Tıbbi Laboratuvar Bilimleri
You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!