YUKARI
Image Alt

İngiltere

İngiltere'de Sertifika ve Diploma Programları

Konusunda uzman isimler ve genç profesyonellere yönelik sertifika ve diploma programları sayesinde kariyerinize yeni bir yön verin
Zaman konusunda sıkıntı çeken profesyonellerin son dönemde sıklıkla başvurduğu programlardır. Bu programlarda; 1 veya 2 yıllık yüksek lisans, MBA programlarına katılmaya vakti olmayan profesyoneller için hızlandırılmış spesifik eğitimler verilmektedir. İngiltere bu tip programların çeşitliliği ile tanınmaktadır. Ülkede hemen hemen her alandan profesyonellere özel eğitimler bulunmaktadır.

Sertifika ve Diploma Programlarında profesyoneller kendilerini meslekleriyle ilgili geliştirirken diğer yandan ek İngilizce dersleriyle yabancı dillerine de seviye atlatırlar. Esnek kabul koşullarına sahip olan İngiltere’de programlar 1 aydan başlayıp 36 haftaya kadar uzanmaktadır. İşletme, pazarlama, ticaret, turizm, IT, güzel sanatlar, moda… gibi alanlarda eğitim alınabilmektedir. Sertifika ve Diploma Programlarına katılım şartları esnektir. Katılımcıların orta düzeyde İngilizce biliyor olması yeterlidir. TOEFL/IELTS skoru istenmemektedir.

Sertifika ve Diploma programlarında; alanlarında uzman ve tanınan kişilerden eğitim alınmaktadır. Bu kişilerle kurulacak olumlu ilişkiler gelecekte güzel kapılar açılmasını sağlayacaktır. Sertifika ve Diploma programları katılımcıların alanlarında gelişmelerine imkan tanırken bir yandan da network ağlarını genişletmelerini sağlar.

Konaklama

Her programda olduğu gibi bu programda da aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Kısıtlı süresi olan profesyonellerin İngilizcelerini geliştirip, İngiliz kültürünü yakından tanımaları için aile yanı konaklamaları tercih ettikleri görülmüştür. Aile yanı konaklamalar genellikle yarım pansiyondur. Sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini aile ile birlikte geçiren katılımcı hızlı bir gelişme gösterir.

Sertifika programı sunan okulların yurtları genellikle aynı binada olmaz. Öğrenciler okullara yakın özel yurtlarda konaklarlar. Yurtta konaklamak çeşitli kültürden öğrencilerle bir arada olmak, yeni dostluklar kurmak, bilgi paylaşımında bulunmak gibi konularda etkilidir.

Arzu eden profesyoneller İngiltere’de ev kiralamaya da başvurabilmektedir. Fakat bu oldukça maliyetli bir tercihtir.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!