YUKARI
Image Alt

Kanada

Kanada'da Sertifika ve Diploma Programları

Kanada; Uygun Fiyatları ve Sunduğu Konforlu Yaşam ile Saygın Bir Programa Katılarak Kariyerine Yön Vermek İsteyenlerin Tercihi Oluyor…
Kanada; diploma ve sertifika programlarındaki çeşitlilik konusunda uzman kurumları topraklarında barındıran bir ülkedir. Kanada’da yer alan pek çok saygın eğitim kurumu çok çeşitli ve özgün sertifika/diploma programları açmaktadır. Bu programların master programlarına göre daha esnek kabul şartlarının olması, iş hayatına dair bilgiler paylaşılması ve ekonomik olmaları sebebiyle son dönemde genç profesyoneller ve yeni mezunlar tarafından tercih edilmektedir.

Sertifika ve Diploma programlarında; alanlarında uzman ve tanınan kişilerden eğitim alınmaktadır. Bu kişilerle kurulacak olumlu ilişkiler gelecekte güzel kapılar açılmasını sağlayacaktır. Sertifika ve Diploma programları katılımcıların alanlarında gelişmelerine imkan tanırken bir yandan da network ağlarını genişletmelerini sağlar.

Program Detayları

Kanada’da sertifika ve diploma programları genellikle üniversite ve kolej bünyesinde verilmektedir. Kanada’nın son dönemde sertifika ve diploma programlarında cazip hale gelmesinin nedenlerinden biri de öğrencilere okurken çalışma imkanı sunması ve oturma izni vermesidir. Bazı sertifika ve diploma programları öğrencilere iyi şirketlerde staj imkânı da sağlamaktadır.
Sertifika ve Diploma Programlarında profesyoneller kendilerini meslekleriyle ilgili geliştirirken diğer yandan ek İngilizce dersleriyle yabancı dillerine de seviye atlatırlar. Bu programlar 3 aydan başlayıp 2 seneye kadar uzanmaktadır. İşletme, pazarlama, ticaret, turizm, IT, güzel sanatlar, moda… gibi alanlarda eğitim alınabilmektedir.

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programlarının Cazip Noktaları

Kanada’da sertifika ve diploma programları master/yüksek lisans programlarına göre daha ekonomiktir ve kabul şartları daha esnektir. Kabul şartlarını yerine getirebilen öğrenci 3 aydan başlayıp 2 yıla kadar uzanan programlar arasından arzu ettiğini seçebilir. İş hayatı devam eden ve yıllarını master programına adayamayacak kadar yoğun olan bir kişi kısa süreli programlara katılarak iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Katılımcı 3 aylık bir programa katılarak dünya çapında saygı gören bir diplomaya sahip olabilir. Bunun yanı bu programların maliyetlerini master programlarına nazaran çok daha uygundur.
Bu programlara katılan ve üniversite eğitimine kendi ülkesinde ya da Kanada harici bir ülkede devam eden öğrenci, sertifika/diploma programlarında aldığı dersleri üniversite saydırabilmektedir. Kanada’nın eğitim alanında saygın bir ülke olması bu noktada büyük fark yaratmaktadır.
Programa katılan kişi, aldığı eğitimin ardından uluslararası bir firmada iş tecrübesi de edinmek isterse programdan sonra staj imkanı sağlayan kurumları tercih edebilir. Bu staj programlarına katılan öğrenci ülkesine döndüğünde CV’sine artı olarak yurtdışı iş deneyimi de ekleyebilmektedir. Bu da kendisini rakipleri arasından ön plana çıkartacak bir donedir.
Kanada’da sertifika ve diploma programlarına katılmanın en olumlu yanlarından biri de mezun olduktan sonra verilen çalışma ve oturma iznidir. Öğrenci diploma ve sertifika programlarından mezun olduktan sonra aldığı eğitim süresine oranla ülkede çalışma ve oturma iznine sahip olur.

Konaklama

Her programda olduğu gibi bu programda da aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Kısıtlı süresi olan profesyonellerin İngilizcelerini geliştirip, ülke kültürünü yakından tanımaları için aile yanı konaklamaları tercih ettikleri görülmüştür. Aile yanı konaklamalar genellikle yarım pansiyondur. Sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini aile ile birlikte geçiren katılımcı hızlı bir gelişme gösterir.

Sertifika programı sunan okulların yurtları genellikle aynı binada olmaz. Öğrenciler okullara yakın özel yurtlarda konaklarlar. Yurtta konaklamak çeşitli kültürden öğrencilerle bir arada olmak, yeni dostluklar kurmak, bilgi paylaşımında bulunmak gibi konularda etkilidir.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!