YUKARI
Image Alt

Doktora

Yurt Dışında Doktora (PhD)

Akademik yetkinlik açısından son aşamalardan biridir Doctor of Philosophy (PhD) yani doktora. Yurt dışında doktora yaparak akademik eğitiminizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Doktora eğitimine genel olarak yüksek lisans sonrası başlanır. Bununla birlikte başarı düzeyinin yüksek olmasına göre doktora programına lisans eğitimi sonrası öğrenci kabul eden üniversiteler olabilmektedir.

Eğitim Hakkında

Yurt dışında yapılan doktora programı akademik imkanlar sağlayabilir. Doktorasını yapanlar genel olarak bilimsel ve kültürel anlamda farklı bir ülkenin avantajlarını değerlendirme imkanı bulabilir.

Unutulmamalıdır ki doktora diploması sahipleri sadece akademik değil aynı zamanda da kariyerlerini iş dünyası ile bütünleyerek profesyonel hayatlarını iyi bir noktaya taşıyabilirler. Uluslararası faaliyette bulunan küresel şirketler doktora mezunlarına değerli olanaklar sağlamaktadır.

Süre, Koşullar ve Gereklilikler

Genelde araştırma ve geliştirme (ARGE) tabanlı olan doktora eğitimi sınıf ve saha araştırmalarının harmanlandığı eğitimlerdir. Genel olarak 2-4 yıl süren programlar tez yazımı ile tamamlanmaktadır. Doktora yapılacak ve tez yazılacak alanda iyi bir dil seviyesine sahip olmak önceliklidir.

Dil eğitimi sayfamızdan yabancı dil bilginiz için size sunduğumuz imkanları dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Yurt Dışı Doktora Başvurularında Gerekenler:

  • Lisans ve/veya yüksek lisans transkriptleri
  • Yabancı dil yeterlilik belgesi.
  • Akademik referanslar
  • Adınıza yayınlanmış ve/veya katkı sunulan eser, makale ve araştırmalar
  • Yapılmak istenen araştırmanın konusu (Research Proposal)
  • Bazı üniversitelerin kendi akademik sınavlarına katılım ve yeterlilik

Danışmanlık ve Aracılık

Doktora programlarının başvuru koşulları, ülkelere, aynı ülkedeki üniversitelere ve hatta aynı üniversitedeki fakültelere göre farklılık gösterebilir.

Yurt dışındaki doktora programlarına başvurmak isteyenler için detayları düşünülerek hazırlanmış aracılık hizmetlerimiz ile danışanlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu süreçte sadece kendi bilgilerimizle değil, danışmanlık için gerekli bilgilerin kaynaklarına ulaşarak ve yaptığımız iş birlikleri ile çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Eğer siz de isteğinize en uygun sonuca giden yurt dışı eğitim danışmanlığı almak istiyorsanız verdiğimiz profesyonel danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ülkeler

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!