YUKARI
Image Alt

Lisans Eğitimi

Yurt Dışında Lisans

Yurt dışında üniversite eğitimi almak son yıllarda Türk vatandaşı öğrenciler arasında popüler bir seçenek halini almıştır. Globalleşmeye en iyi ayak uyduran genç nüfusa sahip gençlerimizin birçoğu üniversite konusunda da özellikle sınavsız, YÖK Denkliği almada sorun yaşamayacak bir şekilde lisans eğitim almayı, son yıllarda üniversite sınavı gerilimi yaşamaya tercih etmektedirler.
Bu kapsamda Student Travel Education Bureau (STEB Yurt Dışı Eğitim) olarak öğrencilerimize ağırlıklı olarak Avrupa’da Almanya, Avusturya, Bosna Hersek, Çekya, Fransa, İngiltere, İskoçya, İspanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Letonya, Litvanya, Macaristan, Norveç, Polonya, Ukrayna, Avrupa dışında ise, Amerika, Avustralya, Azerbaycan, Kanada, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve talep edilen daha birçok ülkede üniversite eğitimi alma imkanı sağlıyoruz.
Norveç için not: Şirketimiz devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim imkanı sağlamasına rağmen, yaşam giderleri ve oturum izni alınması için yıllık mali bütçe kanıtı isteyen Norveç için sadece bu imkana sahip (yaklaşık 12 bin Euro/yıl) öğrencilere hizmet verebilmektedir.

Eğitim Hakkında

Sınavsız ve kolay üniversite kabulü almanın yanı sıra dünyanın en iyi ve alanlarında kabul gören üniversitelerde, bölümlerde lisans eğitimi fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca birçok üniversite için sadece Ağustos ve Eylül aylarında değil, ara dönemlerde de üniversiteye başlamak mümkündür. Yabancı dil bilgisi yeterli seviyede değilse dil eğitim programları ile hazırlanabilirsiniz. Unutmayınız birçok durumda okunacak bölüme karar vermeden önce lisans öncesi yabancı dil eğitiminin düşünülmesi önemlidir. Eğer yabancı dil eğitimini üniversite okumayı planladığınız ülkede alırsanız kültürel yaşama daha kolay adapte olabilir, ülkeyi ve insanlarını tanımak için bu süreyi kullanabilirsiniz. Eğer lise notlarınız düşükse Akademik Hazırlık Programlarına (Foundation vs.) dil yeterliliği sağlandıktan sonra katılabilirsiniz. Kendi ülkelerinin Yüksek Öğrenim Kurumlarına bağlı tüm üniversiteler denklik aşamasına dahil olabilirler.
Beklentilerinize ve mevcut durumunuzun analizinin yapılarak size en uygun okulun, programın bulunması konularında aracılık ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Süre, Koşullar ve Gereklilikler

Üniversite programları ülkemizde Tıp ve Diş Hekimliği haricinde genel olarak 4 yıl olarak verilmektedir. Avrupa Birliği uyum sürecinde dahil olunan Bologna Süreci ile Ortak Eğitim alanı oluşturulması planlanmıştır. YÖK bu sürece dahil olarak akademik düzenlemelerini uyumlu hale getirmiştir. Bu nedenle, ülkemiz de eğitim sürelerinden bağımsız olarak uluslararası ortak bir eğitimin bir parçasıdır. Avrupa’da birçok ülkede eğitimler 3-3,5 yıl olabilmektedir. Böyle düşünüldüğünde 1 yıllık dil veya akademik hazırlık ile 4 yılda eğitimi tamamlamak mümkün olabilir.
Örnek olarak, İngiltere’de 2 yılda eğitim tamamlayarak İşletme lisans diploması alabilmek mümkündür. Amerika’da kolejlerde 2 yıllık eğitimle meslek sahibi olabileceğiniz ve üniversitelere transfer olarak ek 2 yıllık eğitimle üniversite mezunu olabileceğiniz dünyada çok talep gören programlara da aracılığımızla katılabilirsiniz. Optional Practical Training “OPT” (Opsiyonel Pratik Deneyim) programı ile Amerika’da eğitim alırken çalışabilmek ve eğitim bitiminde 29 aya kadar çalışma izni alabilmek mümkündür. Benzerleri Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da da bulunmaktadır.
Buradan çıkarımla her ülkenin eğitim süreleri başvuru sistemleri farklı olmakla birlikte beklentilere cevap verebilir. Danışmanlığımız ve aracılığımızla geleceğinizi en iyi şekilde hazırlamanız mümkün.

Danışmanlık ve Aracılık

Lisans programlarının başvuru koşulları, ülkelere, aynı ülkedeki üniversitelere göre farklılık gösterebilir. Yurt dışındaki lisans programlarına başvurmak isteyenler için detayları düşünülerek hazırlanmış aracılık hizmetlerimiz ile danışanlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu süreçte sadece kendi bilgilerimizle değil, danışmanlık için gerekli bilgilerin kaynaklarına ulaşarak ve yaptığımız iş birlikleri ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Eğer siz de isteğinize en uygun sonuca giden bir yurt dışı eğitim danışmanlığı almak istiyorsanız verdiğimiz profesyonel danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!