YUKARI
Image Alt

MBA & Master

Yurt Dışında Yüksek Lisans

Student Travel Education Bureau (STEB) Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize Amerika, Almanya, Avustralya, Hollanda, İngiltere, İtalya, İspanya, İsveç, İrlanda, Kanada, Litvanya, Polonya, Ukrayna ve daha birçok ülke ve alanda Yüksek Lisans (Master) eğitimlerine aracılık etmekteyiz.

Yüksek lisans ve master programları için değerlendirme süreçleri meşakkatli olmakla beraber ortak dili olan bir süreç ile ilerlemektedir. Yıllara dayanan tecrübemizle ücretsiz olarak verdiğimiz danışmanlığımız ile hızlı ve doğru başvuru süreçleri organize etmekteyiz.

Şartlar okuldan okula farklılıklar göstermekle birlikte ortak belgeler genellikle aşağıdaki gibidir:

– Lisans eğitiminize ait Transkript (GPA), dersler ve içerikleri,
– İş tecrübesi ve Özgeçmiş
– Akademik veya sosyal başarı yada katılım sertifikaları,
– Uluslararası dil sınav sonuçları
– Ülkelere özgü akademik başarı sınav sonuçları
– Eğitim maliyetini karşılayacak sponsor desteği,
– Referans mektupları
– Niyet Mektubu

Master of Business Administration (MBA)

MBA programları, lisans eğitimleri ne olursa olsun öğrencilere işletmecilik alanında bir yetkinlik sağladığı için hemen hemen her ülkede bulabileceğiniz programlardır.

Amerika, İngiltere ve Kanada bu ülkelerin tercih edilme oranları arasında başında gelmekle birlikte 750-1000 Euro maliyetleri ile Avusturya, geniş burs olanakları ile İtalya’da MBA alanında tercih edilen ülkelerdendir. Hatta italya’da bazı üniversiteler, İngilizce yapılan eğitim ile birlikte İtalyanca eğitimi ücretsiz olarak vermektedir.

Yüksek lisans yapmak için temel iki şart vardır.

1- Yabancı dil bilgisi: Yabancı dil bilginiz yeterli değil ise öncelikle dil bilginizi geliştirmeye odaklanmalı ve tercihen yüksek lisans eğitimi almayı planladığınız ülkede bunu yapmalısınız. Sizlere en uygun dil eğitimi bulmada yardımcı olmakla birlikte, birlikte çalıştığımız yüksek lisans yerleştirme konusunda yetkin dil okullarına yönlendirerek dil eğitimi sonrası almayı planladığınız yüksek lisans yerleştirmelerinin de birlikte yapılmasına olanak sağlamaktayız.

2- Akademik yeterlilik: Yüksek Lisans eğitimi almak istediğiniz alanda lisans eğitiminizin kalitesi sizin yüksek lisansa kabul şansınızı arttırmaktadır. Akademik yeterliliğiniz düşük ise Yüksek Lisans öncesi mesleki kariyer programları ve çeşitli sertifika programları ile yetkinliğinizi arttırabilir dilerseniz Pre-Master programları ile niteliklerinizi yükseltebilirsiniz. Şirketimiz sizleri bu alanda da yönlendirerek mesleğinizde istediğiniz noktaya gelebilmeniz için yıllara dayanan tecrübesiyle danışanlarına aracılık etmektedir.

6 ADIMDA YURT DIŞINDA MASTER

1. Adım – ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK:

Analiz hizmetimiz ile planlarınız ve beklentileriniz masaya yatırılarak sizin için en iyi alternafifleri bizimle değerlendirebilirsiniz.

2. Adım – KARAR VERME:

Karar verme aşamasına gelmek bütün yolun %80’nini tamamlamak demektir aslında. Değerlendirmeler sonunda karar verme noktasına geldiğiniz seçenekler raporlanarak hazırlık aşamasına geçilebilir.

3. Adım – HAZIRLIK:

Okul için gerekli belgeler ve başvuru evrakları hazırlanır. Başvurunun eksiksiz olabilmesi önemlidir ve bu aşamada tecrübemizi daha iyi gözlemleme imkanı bulacaksınız.

4. Adım – KABUL:

Bir yüksek eğitim kurumundan alınacak kabul ile vize aşamasına geçilir.

5. Adım – VİZE:

Vize için gereken başvuru evrakları titizlikle gözden geçirilerek işlemler tamamlanır ve okulunuzu daha yakından tanıyacağınız oryantasyon aşamasına geçilir.

6. Adım – ORYANTASYON:

Ulaşım, varış, oturum izinleri vb prosedürel işlemler ile ilgili bilgilendirilerek okulunuzu daha yakından tanımanız sağlanır okul ile irtibata geçmeniz sağlanır.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!