YUKARI
Image Alt

Ön Lisans Eğitimi

Yurt Dışında Ön Lisans

Ön lisans eğitimi, mesleğini daha kısa sürede edinmek isteyen ve ara eleman ihtiyacını değerlendirmek isteyen adayların yöneldiği bir eğitimdir. Üniversiteler haricinde yurt dışında kolejlerde alınan bu eğitim ile bir an önce iş hayatına atılabilmek mümkündür. Bunun yanında, eğer 2 yıllık eğitimde yeterli başarıya ulaşılmışsa transfer olarak 4 yıla eğitimi tamamlamak da mümkün olabilmektedir.

Özellikle Amerika’da yönlendirme yaptığımız bu program ile örnek vermek gerekirse 2 yıllık mühendislik eğitimi alarak, eğitim alırken part-time çalışabilmek ve eğitim sonrası da 29 aya kadar mesleki çalışma imkanından yararlanabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra Kanada’da CO-OP, Avustralya’da diploma programları benzer niteliklere sahiptir.

Eğitim Hakkında

Hangi alanda eğitim almak istediğinize karar vermek oldukça önemlidir. Maliyeti düşürmek açısından da avantajlı olan ön lisans eğitimleri, çoğu öğrenci için başarılı geçen ilk iki yıllık eğitimden sonra 4 yıllık bölümlere geçiş fırsatı sağlamaktadır. Yabancı dil bilgisi anlamında, 4 yıllık üniversitelere oranla daha düşük seviyelerde kabul alınabilmesi sebebiyle ve lise yeterliliklerinin derinlemesine irdelenmemesi sebebiyle de tercih edilmektedir.

Süre, Koşullar ve Gereklilikler

Yurt dışında ön lisans eğitimleri, lisans programlarına göre karşılanması daha kolay şartlar içermektedir. Örneğin lise diploması yeterlilikleri daha kolay karşılanırken, dil yeterliliği de daha düşük olabilmektedir. Ayrıca lisans programlarına başvurular daha yoğun ve takvim açısından erken karar verilmesi gereken süreçlere sahipken, hemen hemen her lise mezunu, dil yeterliliği sağlayan birçok aday, ön lisans programlarına kabul alabilmektedir.

Danışmanlık ve Aracılık

Ön lisans programlarının başvuru koşulları, ülkelere, aynı ülkedeki üniversitelere göre farklılık gösterebilir. Yurt dışındaki ön lisans programlarına başvurmak isteyenler için detayları düşünülerek hazırlanmış aracılık hizmetlerimiz ile danışanlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu süreçte sadece kendi bilgilerimizle değil, danışmanlık için gerekli bilgilerin kaynaklarına ulaşarak ve yaptığımız iş birlikleri ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Eğer siz de isteğinize en uygun sonuca giden bir yurt dışı eğitim danışmanlığı almak istiyorsanız verdiğimiz profesyonel danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!