YUKARI
Image Alt

Üniversiteye Hazırlık

Yurt Dışında Lisans

Yurt dışında üniversite hazırlık konusunu ikiye ayırmak mümkündür:

  1. Dil Hazırlık
  2. Akademik Hazırlık

Ülkemizde hazırlık denilince akla dil hazırlığı gelmektedir. Ülkemizde eğitim dili anadilden farklı olan üniversiteler öğrencilerin yabancı dilde eğitim alabilmesi için dil hazırlık sınıfları oluşturarak eğitim verirler. Bunun bir benzeri yurt dışındaki ülkelerde de benzerdir. Eğer gittiğiniz ülkenin dilinde ya da eğitim verilen farklı bir dilde üniversite eğitimi almak isterseniz dil eğitim programlarına katılabilirsiniz.

Akademik hazırlık programları ise dil eğitimini tamamlamış ancak üniversiteye kabul edilmek için lise eğitiminde yetersiz olan adayların ders başarılarını arttırmak için düzenlenen programlardır.

Örnek olarak İngiltere’de eğitim almak isteyen bir aday öncelikle dil eğitimini ardından “Foundation” adı verilen ders hazırlık eğitimini tamamlamak gerekebilir.

Şirketimiz adayların analizlerinin yapılarak danışmanlığının eksiksiz verilmesi konusunda tecrübeli bir yönetime sahiptir.

Eğitim Hakkında

Hangi alanda ve yabancı dilde eğitim almak istediğinize göre hazırlık programlarının içerikleri değişmektedir. Akademik hazırlık eğitimleri, üniversite eğitimi için başarınızı arttırmayı hedeflerken, dil eğitimi konusunda alınacak eğitimler ise mevcut dil bilginize göre süreleri farklılık gösterebilir.

Süre, Koşullar ve Gereklilikler

Dil hazırlık programlarına başvurabilmek için lise ya da yüksek lisans eğitimlerinizi başarıyla tamamlamış olmanız gerekir. Belirli bir dil seviyesine sahip adaylar kısa süreli veya yarım dönemlik programlar ile süreci kısaltabilirler.

Akademik hazırlık programlarına başvurabilmek için Lise diplomanızın olması ve akademik hazırlık programları için lisede alınan derslerin başarı düzeyini sunmanız gerekir.

Danışmanlık ve Aracılık

Hazırlık programlarının başvuru koşulları, ülkelere, aynı ülkedeki üniversitelere göre farklılık gösterebilir. Yurt dışındaki hazırlık programlarına başvurmak isteyenler için detayları düşünülerek hazırlanmış aracılık hizmetlerimiz ile danışanlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu süreçte sadece kendi bilgilerimizle değil, danışmanlık için gerekli bilgilerin kaynaklarına ulaşarak ve yaptığımız iş birlikleri ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Eğer siz de isteğinize en uygun sonuca giden bir yurt dışı eğitim danışmanlığı almak istiyorsanız verdiğimiz profesyonel danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!