YUKARI
Image Alt

Yaz Okulu

Ülkeler

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları, 7’den 70’e her yaş ve her eğitim grubundan öğrencilere ilgi alanı ve hedefleri doğrultusunda bir program sunabilmek adına incelikle planlan programlardır. Lise, üniversite öğrencileri ve üniversite mezunu gençler, birbirinden çeşitli yurtdışı yaz okulu programlarıyla İngilizcelerini geliştirme fırsatı bulurken aynı zamanda dünyaca tanınmış üniversitelerde kariyer hedefleri doğrultusunda eğitimler alabilmektedirler. Çocuklu profesyoneller de yurtdışı yaz okulu programları sayesinde hem çocukları hem de kendileri için çeşitli programlara başvurabilirler. 7 yaşındaki çocuğunu İngilizce öğrenmesi için yaz okuluna kaydettiren bir ebeveyn, çocuğuyla birlikte konaklayarak kendi mesleği ya da ilgi alanı doğrultusunda sertifika programına katılabilmektedir. Hukuk mezunu olan bir ebeveyn hukukçular için düzenlenen Hukuk İngilizcesi programına katılabilirken, bir doktor kendi branşıyla ilgili programda kendini geliştirebilir, kariyerini değiştirmek isteyen bir yetişkin ise birbirinden çeşitli mesleki programlara dahil olma şansı yakalayabilir.

Yurtdışı Yaz Okulu programlarına katılan öğrenciler, yüzlerce çeşit program arasından kendi ihtiyaç ve niteliklerine uygun olan programı seçebilecekleri için, hem dil hem de mesleki anlamda maksimum fayda elde etmektedirler.

Yurtdışında Dil Yaz Okulları (8-18 veya 19+ yaş)

Yurtdışında Dil Yaz Okulu programları; İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Almanya, Fransa, İsviçre ve İspanya gibi ülkelerde bulunmaktadır. Bu ülkeler arasından en çok tercih edilen İngiltere’dir. İngiltere’deki okullar Oxford, Cambridge, Londra, Brighton ve Bournemouth şehirlerinde yer almaktadır.

Yurtdışı Dil Yaz Okullarında haftada 15 veya 21 saat ders verilmektedir. Katılımcılar tüm yaz tatillerini sınıflarda ve ders çalışarak geçirmezler. Yaz okulları öğrencileri için geziler, sosyal ve sportif faaliyetler düzenler. Öğrenciler yaz ayları boyunca sadece yabancı dillerini değil, spordan sanata kadar pek çok alanda kendilerini geliştirme şansı yakalarlar.

Öğrenciler tercihe göre yurtta ya da aile yanında konaklayabilmektedir. Konaklamalar tam pansiyon ya da yarım pansiyon olarak seçilebilmektedir.

Elit Üniversitelerde Lise Yaz Okulları (14-18 yaş)

Dünyanın En İyi Üniversiteleri listesinde yer alan okullarda eğitim almak isteyen, lise seviyesindeki öğrenciler için açılan bu programda katılımcılar; Cambridge University, New York University, Yale University ve University of California gibi seçkin üniversite ve liselerde eğitim alabilmektedir. Elit üniversitelerde yaz okulu programlarına katılmak isteyen öğrencilerin İngilizce seviyesinin orta ve üstü olması gerekmektedir. Seçkin üniversitelerin kampüslerinin havasını soluyarak eğitim alan gençler, büyük bir motivasyonla eğitim ve kariyer planlarını yapmaktadır.

Aileleri ile Birlikte Yaz Okulu (4-16 yaş)

Çocuklarının ana dil düzeyinde İngilizceye sahip olmasını isteyen ebeveynlerin tercih ettikleri bu programda, aileler çocuklarıyla birlikte konaklayabilmektedir. Küçük yaştaki çocuklar İngilizce eğitimi alırken, ebeveynler farklı eğitim programlarına katılabilmektedir. İngiltere’de düzenlenen bu program 2-3 hafta devam etmektedir. Eğitim sonrası çocuklar ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmenin temellerini atacaktır.

Dünyanın En İyi Üniversitelerinde “Summer Sessions” Yaz Okulları

Bu programa katılan üniversite öğrencileri, Amerika ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde yaz okulu derslerini takip etme şansı bulurlar. Summer Sessions programları dil okulu programından farklı olarak, öğrencilerin eğitim gördükleri branşlarda bulunan dersleri, dünyanın en iyileri listesindeki üniversitelerden almalarını sağlamaktadır. Bu yüzden programa katılacak olan öğrencilerin iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gereklidir. TOEFL sonucu en az 80 olan öğrenciler London School of Economics, Harvard Üniversitesi, University of California, University of Sussex gibi seçkin üniversitelerde Yaz Okullarına- Summer Sessions katılabilirler.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!