YUKARI
Image Alt

Almanya

Almanya'da Yaz Okulu

Yaz Aylarında Almanca Öğrenirken, Farklı Bir Ülkeyi Yakından Tanıma Fırsatı Kazanın…
Köklü ve kaliteli bir eğitim sistemine sahip olan Almanya düzenlediği yaz okullarında öğrencilere kısa sürede akıcı bir Almanca öğretiyor. Öğrenciler Almanya’da düzenlenen yaz okullarında kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da unutamayacakları bir yaz tatili geçiriyor.

Büyük ve popüler şehirleri, tarihi-kültürel ve masalsı mekanları, yeşil doğası ile Almanya öğrencilere keyifli bir yaz tatili vadediyor. Orta çağın izlerini taşıyan şehirleri, gizemli kaleleri ve şatoları, her bölgede rastlanan botanik bahçeleri, lezzetli mutfağı ile Almanya öğrencilerin ufkunu açacak ve yeni deneyimler yaşamalarını sağlayacak bir ülkedir.

Öğrenciler; Avrupa’nın en çok konuşulan dilini anavatanında öğrenirken kendilerini vizyonel olarak da geliştirme imkânı bulacak. Dünyanın dört bir yanından gelen yaşıtlarıyla kaynaşan öğrenciler, onların kültürlerini yakından tanıma, bakış açılarını görme fırsatı bulacak ve bu sayede kişisel gelişimlerinde önemli bir adım atacaklar.

Program

Almanya’da yaz okulu programları her yaş grubuna, her seviyeye ve her ilgi alanına yönelik açılmaktadır. Programlar kapsamında öğrenciler haftada 15-20 saat Almanca eğitim alır. Öğrenciler kendi seviye ve yaş gruplarına ait sınıflara alınırlar. Az kişiden oluşan sınıflarda, birebir ilgi gören öğrenciler; pratik ağırlıklı, interaktif ve etkileşimli bir eğitim sistemi gözetilerek ders alır. Farklı milletlerden öğrencilerin bir araya getirilerek oluşturulduğu sınıflarda öğrenciler kendi aralarında iletişimi Almanca olarak kurar. Bu da öğrencilerin daha çok pratik yaparak, hızlı gelişim göstermelerine olanak sağlar.

Öğrenciler derslerden geriye kalan zamanlarını çeşitli aktivitelerle değerlendirirler. Dil okulları öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri adına pek çok aktivite organize ederler. Öğrenciler yaz okulu programlarında spora ve sanata kanalize edilir. Öğrenciler kendi ilgi alanlarına uygun aktivitelerde boş zamanlarını değerlendirir. Basketbol futbol, tenis, yüzme, binicilik, resim, müzik, tiyatro, dans vb. gibi alanlarda aktiviteler düzenlenir. Aktiviteler sırasında deneyimli eğitmenler öğrencilere yol gösterici olur ve onları gözetir.

Bu aktivitelerin yanı sıra öğrenciler şehir turlarına ve doğa gezilerine çıkartılır. Bu gezilerde öğrenciler Almanya’yı gezme ve keşfetme imkânı bulur. Geziler sayesinde öğrenciler anadili Almanca olan kişilerle de irtibata geçme ve sosyalleşme fırsatı yakalar.

Konaklama

Almanya yaz okullarında aile yanı ve yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yanında konaklama yapılan aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilir. Aile yanı konaklama yaşı küçük öğrenciler için değildir. Yaşı küçük öğrenciler için önerilen konaklama yurt konaklamasıdır. Yurtlar okul kampüsü içerisinde ya da okula yakın lokasyonlardadır. Yurtlarda her yaş grubu kendi içerisinde gruplandırılır. Öğrencilerin başındaki gözetmen eğitmenlerin öğrencilerin tüm ihtiyaçları ile yakından ilgilenir.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!