YUKARI
Image Alt

Avustralya

Avustralya'da Yaz Okulu

Yaz Tatilini Boş Geçirmek İstemeyenler İçin Eğitim ve Maceranın Bir arada Sunulduğu Ülke: Avustralya

İngilizce öğrenmek küreselleşen dünyanın olmazsa olmazlarından… İngilizceyi öğrenmenin en etkili yolu ise dili konuşulduğu yerde pratik yaparak deneyimlemek… Ülkemizde öğrencilerin yoğun eğitim hayatları yıl içerisinde yurtdışına çıkmalarına izin vermemekte. Fakat son dönemde aileler vakitsizliğin de etkisiyle çocuklarının yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmesini arzu etmekte. Yıl boyunca yoğun bir eğitim döneminden çıkan öğrencilerin yaz aylarında sıkılmadan, bunalmadan, ders/ödev baskısı altında olmadan İngilizcelerini geliştirmeleri için en iyi yol yaz okulları… Bu noktada Avustralya kendine has özellikleriyle öğrencilerin yaz aylarını sıkılmadan geçirmeleri için en iyi alternatiflerden biri…

Avusturalya; diğer ülkelere benzemeyen doğası, bitki örtüsü, egzotik canlıları, sıcak halkı, dünya çapında değere sahip olan kültür ve sanat merkezleri, yerli halkları, şahane okyanus kıyısıyla öğrencilere sıkılmadan, bunalmadan yeni kültürler tanıyarak ve yepyeni bir kıtayı keşfederek İngilizcelerini geliştirme imkanı sunuyor. Sydney’in Pasifik Okyanusu kıyısında bulunan plajlarında sörf yapma, dünyaca ünlü Opera Evi’ni gezme, birbirinden egzotik canlıları yakından görme ve onlarla etkileşim kurma, dünyanın en eski kültürlerinden olan Aborjin kabilelerini ziyaret etme imkanı sayesinde öğrenciler hayatları boyunca yaşaması zor bir deneyime imza atacaklar.

Program

Avustralya’da açılan yaz okullarına her yaştan öğrenci ve yetişkin katılabilmektedir. Okullara 8 yaşından başlayarak kayıt yapılabilmektedir. Daha küçük yaş grupları için Student Travel Education Bureau (STEB) danışmanlarıyla iletişime geçmenizi önermekteyiz. Fakat unutulmaması gerekir ki daha küçük yaş gruplarında ailelerinde çocuklarına eşlik etmeleri ve belki de kendilerinin de o ülkede bir sertifika programına katılmaları hem çocuklarının psikolojileri hem de kendi kariyerlerin için çok daha etkili olacaktır.

Avustralya’da yaz okulları liseler ya da kolejler bünyesinde açılmaktadır. Her öğrenci okula geldiği gün seviye belirleme sınavına tabi tutulur ve bu sınav sonuçları neticesinde seviyesine ve yaşına en uygun sınıfa yerleştirilir. Avustralya’da bulunan eğitim kurumlarının tamamı yüksek teknolojiyle donatılmıştır ve eğitmenler çağdaş eğitim metotlarını kullanarak ders vermektedir. Derslerdeki amaç; öğrencilerin iletişim becerilerini artırmak, dilbilgilerini geliştirmek ve İngilizce konuşmaya dair özgüvenlerini yükseltmektir…

Dersliklerde yapılan derslerin yanı sıra interaktif etkileşimlere girilerek yapılan çalışmalar, kültürel faaliyetler ve bire bir ilgi sayesinde öğrenciler büyük bir yol kat etmektedir. Eğitim kurumların öğrencilerin eğitim aldıkları süre zarfında kendilerini geliştireceklerine dair garanti vermektedir. Öğrenci aldığı her 6 haftalık eğitimde bir kur daha ilerlemektedir. Yani öğrenci ne kadar uzun süre yaz okuluna devam ederse ülkeye o kadar gelişmiş olarak dönecektir.

Eğitim kurumları öğrencilerin yoğun bir eğitim döneminden çıkıp yaz okullarına geldiklerinin farkındadır. Bu sebeple mümkün olduğunca öğrencileri sıkmadan, bol aktiviteli programlar sunmayı amaçlarlar. Bu nedenler her hafta 4-5 ayrı aktivite planlanmakta, 2 haftada bir tam gün geziler organize edilmektedir. Aktiviteler ve geziler dahilinde; yürüyüşler, müze gezilerin, alışveriş, yerel okullarla düzenlenen kültürel değişim etkinlikleri, yüzme, basketbol, voleybol, sörf, doğa yürüyüşleri, spor turnuvaları, el sanatları, video ve film geceleri vb. gibi etkinlikler yer almaktadır.

Konaklama, Karşılama ve Diğer Bilgiler

Öğrenciler ailelerin çocuklarını güvende hissetmeleri için havaalanına indikleri andan itibaren okul yetkililerinin himayesi altındadır. Öğrenci havalimanından alınarak konaklama yapacağı yer yerleştirilir. Öğrenciler genellikle aile yanında konaklamaktadır. Aile yanı konaklama sayesinde öğrenci ev konforundan ve aile sıcaklığından uzaklaşmadan farklı bir ülkeye daha kolay adapte olabilmektedir. Avustralya’da konaklama için seçilen aileler devlet ve eğitim kurumların tarafından titizlikle incelenmekte ve düzenli kontrolleri yapılmaktadır.

Öğrenciler her gün konakladıkları aile yanından servisle alınarak okuluna götürülür. Aileler öğrencilerin okulda yiyecekleri ara öğünleri hazırlamakla yükümlüdür. Aileler öğrencilerle hergün yakından ilgilenir, ihtiyaçlarını karşılar ve onlarla sohbet eder. Bu sayede öğrenci yalnızlık çekmeden, günlük hayatın içerisinde İngilizcesini daha hızlı bir şekilde geliştirir, aksanını düzeltir.

Avustralya’da bir yaz okuluna kayıt olunduğunda ücret dahilinde verilecek hizmetler; haftada 15 saat dil eğitimi, uluslararası sınıflarda okuma imkanı, en fazla 15 kişilik sınıflar, tam pansiyon aile yanı konaklama, yaz gezilerinin dahil olduğu tüm aktiviteler, öğrenim materyalleri, dosya ve belgeler, 24 saat acil yardım hattı, dünyaca geçerli İngilizce kurs bitirme sertifikasıdır.

Her okulda öğrencilerin genel durumunu izleyen rehberlik kadrosu bulunmaktadır. Rehberlik öğretmenleri her öğrenciyi tek tek inceler ve onlarla yakından ilgilenir. Bunun yanı sıra öğrencilerin sosyal etkinliklere katılmalarını teşvik edecek, onlara ilgi alanlarına göre yönlendirmelerde bulunacak sosyal aktivite sorumluları da bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci okulda da yalnızlık çekmez ve doğru yönlendirmelerle kendini geliştirme imkanı bulur.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!