YUKARI
Image Alt

İngiltere

İngiltere'de Yaz Okulu

Bütün Bir Yazı Kendini Geliştirip, Yeni Yerler Keşfederek Geçirmek İsteyenlere Özel Sayısız Alternatif İngiltere’de…
İngiltere yaz okulu programlarına katılmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelir. Gerek İngiliz kültürünün uyandırdığı merak gerekse alınan eğitimin kalitesi nedeniyle her yıl dünya çapında binlerce kişi, yaz okulu programlarıyla yaz aylarını İngiltere’de geçirmektedir.

Kimler Katılabilir?

Yaz okulları tüm ayrıntılar düşünülerek, incelikle planlandığından; 7’den 70’e her yaş ve her eğitim grubundan kişi, ilgi alanı ve hedefleri doğrultusunda bir program bulabilir. Lise, üniversite ve üniversite mezunu gençler birbirinden çeşitli yaz okullarında dillerini geliştirebilir, kariyer hedefleri doğrultusunda eğitim programlarına başvurabilir. Çocuklu profesyoneller de yaz okulu programları sayesinde hem çocukları hem de kendileri için yaz okullarına başvurmaktadır. 7 yaşındaki çocuğunu İngilizce öğrenmesi için yaz okuluna kaydettiren bir ebeveyn çocuğuyla birlikte konaklayarak, kendi mesleği ya da ilgi alanı doğrultusunda sertifika programına katılabilmektedir. Hukuk mezunu olan bir ebeveyn Hukuk İngilizcesi programına katılabilirken, bir doktor kendi branşıyla ilgili programda kendini geliştirebilir, kariyerini değiştirmek isteyen bir yetişkin ise birbirinden çeşitli mesleki programlara dahil olma şansı yakalayabilir.

Yurtdışı Yaz Okulu programlarına katılanlar kendi ihtiyaç ve niteliklerine uygun alanlar bulup, bu programlara katılabileceklerinden maksimum fayda elde etmektedirler.

Programlar

Dil Yaz Okulları (7-18 veya 19+ yaş): Oxford, Cambridge, Londra, Brighton ve Bournemouth gibi şehirlerde açılan dil okullarında 15-21 saat ders verilmektedir. Katılımcılar tüm yazı ders çalışarrak geçirmezler. Okullar öğrenciler için geziler, sosyal ve sportif faaliyetler düzenler. Öğrenciler yaz ayları boyunca sadece yabancı dillerini değil, spordan sanata kadar pek çok alanda kendilerini geliştirme şansı yakalarlar.

Elit Üniversitelerde Lise Yaz Okulları (14-18 yaş): “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” listesinden yer alan okullarda eğitim almak isteyen, lise seviyesindeki öğrenciler için açılan bu programda katılımcılar; İngiltere’nin sayılı okullarında açılan yaz okulu programlarına katılabilir. Bu programa katılmak için İngilizce seviyesinin orta ve üstü olması gerekmektedir. Seçkin üniversitelerin kampüslerinin havasını soluyarak eğitim alan gençler, büyük bir motivasyonla eğitim ve kariyer planlarını yapmaktadır.

Aileleri ile Birlikte Yaz Okulu (5-16 yaş): Çocuklarının ana dil düzeyinde İngilizceye sahip olmasını isteyen ebeveynlerin tercih ettikleri bu programda, aileler çocuklarıyla birlikte konaklayabilmektedir. Küçük yaştaki çocuklar İngilizce eğitimi alırken, ebeveynler farklı eğitim programlarına katılabilmektedir. İngiltere’de düzenlenen bu program 2-3 hafta devam etmektedir. Eğitim sonrası çocuklar ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmenin temellerini atacaktır.

Dünyanın En İyi Üniversitelerinde “Summer Sessions” Yaz Okulları: Bu programa katılan üniversite öğrencileri İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde yaz okulu derslerini takip ederler. Bu program, dil okulu programından farklı olarak; öğrencilerin eğitim gördükleri branşlarda bulunan dersleri, dünyanın en iyileri listesindeki üniversitelerden almalarını sağlamaktadır. Bu yüzden programa katılacak olan öğrencilerin iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gereklidir. TOEFL sonucu en az 80 olan öğrenciler London School of Economics, University of Sussex gibi seçkin üniversitelerde Yaz Okullarına- Summer Sessions katılabilirler.

Yaşam ve Çevre

Yaz aylarını yaz okullarında geçiren öğrenciler tüm tatiller boyunca sınıflara tıkılarak ders çalışmazlar. Kendi ilgi alanlarına göre yaz okulu seçebilen öğrenciler bu okullarda düzenlenen aktiviteler ve hobi sınıflarıyla kendilerine vakit ayırma imkanı yakalarlar. Spora ilgili olan bir öğrenci sportif aktivitelerle İngilizce öğrenimini bir arada yürütebilir. Sanata ilgi duyan bir öğrenci ise kendini bu alanda geliştirebileceği sınıflara/workshoplara katılma imkanı yakalar. Hobi ve ilgi alanına göre açılan sınıfların yanı sıra öğrenciler için özel geziler de düzenlenmektedir. Okulun bulunduğu bölgede doğa gezileri ya da İngiltere’yi tanıtacak şehir gezileri yapılmaktadır. Bu sayede katılımcılar eğitim aldıkları kadar ülkeyi, tarihini ve kültürünü de tanıma fırsatı bulurlar.

İngiltere yaz okulu programları genellikle yaz dönemi boş olan yatılı liselerin kampüslerinde bulunmaktadır. Spor alanı, yemekhane ve yurt gibi birçok olanağı bünyesinde bulunduran okullar okullar oldukça güvenlidir.

Yaz okulu programlarına; Bournemouth, Brighton, Ramsgate gibi sahil şehirlerinde, Cambridge, Oxford, Edinburgh gibi tarihi şehirlerde ya da İngiltere’nin kalbi Londra ve çevresinde katılınabilir.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!