YUKARI
Image Alt

İrlanda

İrlanda'da Yaz Okulu

İrlanda’da Uygun Fiyatlarla Yaz Okulu Programlarına Katılarak Tatilinizi En Doğru Şekilde Değerlendirebilirsiniz…
İrlanda İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu ülkeler arasında en cazip fiyatlara eğitim veren ülkelerdendir. Son dönemde Türkiye’den yoğun talep gören İrlanda, kaliteli eğitimi uygun fiyatlarla sunar.
Doğası ve sıcakkanlı insanlarıyla İrlanda bu ülkede eğitim almaya karar veren öğrencileri sıcak bir şekilde karşılar. Öğrenciler yaz okulu programlarında İngilizcelerini geliştirirken, İrlanda’nın eşsiz doğasının da tadını çıkartırlar.

Yaz okulu programlarında; İngilizce okuma, yazma, konuşma eğitimlerinin yanı sıra çok çeşitli sportif ve kültürel faaliyetler de yapılabilmektedir. Okullar yaz aylarını ülkelerinden uzakta geçirecek öğrencilerin keyifli ve unutulmaz bir yaz tatili geçirmesi için tüm imkanları sunmaktadır.

İrlanda’da yaz okulu programlarına katılan öğrenciler; yaşıtlarından oluşan çok kültürlü bir ortamda yabancı dil öğrenir ve vizyonlarını geliştirir. Öğrenciler; katıldıkları yaz okulu programları sayesinde kendilerini geliştirme ve unutulmaz bir yaz geçirme fırsatı bulur.

Program

İrlanda’da yaz okulu programları 11-18 yaş arası öğrenciler için tasarlanmaktadır. Programa katılan gençlerin kısa sürede İngilizce becerilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Yaz okuluna katılan öğrenciler ilk gün seviye belirleme sınavına alınırlar. Öğrenciler aldıkları puan ve yaşlarına göre sınıflara yerleştirilir. Dersler küçük gruplarla yapılır. Eğitmenler öğrencilerle birebir iletişim halinde olur ve öğrencilerin eksik noktalarına göre onların geliştirirler.

İrlanda’daki yaz okulları öğrencilerin yaz tatilinde olduklarını göz önünde bulundurarak programlarını genellikle yarım gün olarak kurgular. Öğrenciler yarım gün İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz becerilerini geliştirmek üzere derslere girer, öğleden sonra ise zamanlarını çeşitli aktivitelerle geçirirler.

Dersler genellikle haftada 15-20 saat arasındadır. Bu kurslar sayesinde öğrenciler İngilizceyi günlük yaşamda rahatça kullanabilir düzeye erişmektedir. Derslerde öğrencilerin pratik yapmasına özen gösterilir. Eğitimler çeşitli görsel ve işitsel materyallerle desteklenmektedir. Sınıflarda etkileşimli derslerle eğitim alan gençler düzenlenen etkinlikler sayesinde ise öğrendikleri dili, ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yapma imkânı yakalar.

Öğrencilerin boş zamanlarını keyifli bir şekilde değerlendirmesi için kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikler düzenlenmektedir. Yaz okullarında her gün her ilgi alanına yönelik etkinlikler organize edilmektedir. Öğrenciler kendilerine en uygun olan etkinlikleri tercih edebilir. Basketbol, tenis, yüzme, futbol, resim, müzik, dans, tiyatro, doğa sporları, satranç vb. gibi pek çok alanda aktivite sınıfı açılmaktadır. Bunun yanı sıra aktivitelerden arta kalan zamanlarda İrlanda’nın turistik yerlerine gezi düzenlenir. Bu geziler gözetmen öğretmenler eşliğinde yapılmaktadır. Öğrenciler geziye gidilecek yerlere toplu halde gezi otobüsleriyle götürülürler. Öğrenciler dışarıda geçirecekleri zamanda öğünlerini atlamasınlar diye yemek paketleri hazırlanarak öğrencilere verilir. Öğrenciler bu gezilerde İrlanda’nın turistik mekanlarını, müzeleri, tarihi yerlerini gezebilir ve yerli halk ile etkileşime geçerek ülke kültürünü de yakından tanıma imkânı yakalar.

Konaklama, Karşılama ve Diğer Bilgiler

İrlanda misafirperver ve sıcak insanlarıyla tanınan bir ülkedir. İngilizcenin ana dil olarak kullanıldığı ülkeler arasında İrlanda en sıcak kanlı ve yardımsever halka sahip olandır. Bu sebeple bu ülkeye eğitim almaya giden gençler yerli halk tarafından içtenlikle karşılanır.

İrlanda’da yaz okullarında konaklama yurtlarda ya da aile yanında yapılabilir. Belirli bir yaşın altındaki öğrencilerin okul kampüsleri içerisinde bulunan yurtlarda konaklaması zorunludur. Yurtlarda birbiriyle yaşıt öğrenciler bir arada bulunur. Odalar 3-4 kişiliktir. Öğrencilerin başlarında bulunan sorumlu eğitmenler onların her türlü ihtiyacı ve sorunu ile yakından ilgilenir. Aileler çocukları hakkında düzenli olarak bilgilendirilir. Yurt konaklamaları çocukların her türlü ihtiyacı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Çocuklar öğünlerini atlamadan yemeklerini yer, her türlü ihtiyaçlarını yurt içerisinde giderebilir ve sorumlu eğitmenleriyle her zaman iletişim kurabilirler. Yurtlar okullara yürüme mesafesindedir.

Genellikle 16 yaş ve üzeri öğrenciler aile yanında konaklamayı tercih etmektedir. Aile yanı konaklama sayesinde öğrenciler ev konforundan uzaklaşmadan, İrlandalı ailelerin yanında sürekli olarak İngilizce konuşarak vakit geçirme imkânı yakalar. Yardımsever ve sıcak İrlanda halkı yanlarında konaklayan öğrencilere her türlü imkânı sağlar ve ülkedeki hayata adapte olabilmeleri için gerekli desteği gösterirler. Aile yanı konaklamada öğrenciler tam pansiyon konaklar. Aileler devlet tarafından sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Bu sebeple öğrenciler deneyimli ve güvenli bir çatı altında konaklama yaparlar.

İrlanda yaz okulları öğrencilerinin kaliteli ve güvenli bir ortamda konaklamaları için öğrenci yurtları ve aile aynı konaklamada belirli standartların sağlanmasına özen göstermektedir. İrlanda yaz okullarında aile yanı konaklama, öğrenci yurtlarına nazaran daha popüler bir konaklamadır. Aynı yaşta öğrenci gruplarının bir arada kaldığı yurtlarda eğlenceli ve paylaşımın yüksek olduğu bir atmosfer hakimdir. İrlanda yaz okullarında öğrenci yurtları genellikle okulun kampüsünde veya okula birkaç dakikalık yürüme mesafelerinde yer almaktadır.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!