YUKARI
Image Alt

İspanya

İspanya'da Yaz Okulu

Yaz aylarını Verimli Aynı Zamanda Keyifli Turistik Bir Ülkede Geçirmek İsteyenlerin Destinasyonu: İspanya
Sıcak iklimi, samimi halkı, her biri birbirinden güzel turizm şehirleri ile İspanya yaz aylarında kendini geliştirirken tatil de yapmak isteyenlerin tercih ettiği ülke olmaktadır. İspanya’da her yaş grubuna, her ihtiyaca ve her ilgi alanına yönelik yaz okulları bulunmaktadır. İspanya’da yaz okulu programlarına katılanlar İspanyolcalarını geliştirirken bir yandan da ilgi alanlarına yönelik aktivitelerle tatillerini renklendirebilir.

Yaz okulu programları için İspanya’yı tercih edenler sadece İspanyolca öğrenmekle kalmaz; aynı zamanda Latin kültürünü keşfetme, İspanyol mimarisini, sanatını, müziğini ve mutfağını da yerinde deneyimleme keyfini yaşarlar.

Program

İspanya’da 5 yaşından 18 yaşına kadar pek çok grup için kurslar düzenlenmektedir. Her yaş grubuna özel açılan bu kurslarda modern eğitim metotlarıyla dersler verilmektedir. Tüm kurslarda öğrencilerin kendilerini iyi ve güvende hissetmeleri ön plandadır. Bu sebeple her kursta öğrencilerle yakından ilgilenen danışmanlar bulunmaktadır.

Öğrenciler haftada ortalama 15-20 saat İspanyolca dersi alırlar. Tüm öğrenciler kendi seviye ve yaş gruplarına uygun sınıflarda eğitim görürler. Dil eğitimleri pratik yapma üzerine ve interaktif öğrenme metotlarıyla verilir. Öğrenciler sıkıcı derslerdense keyifli ve etkin bir şekilde dili öğrenme imkanı yakalarlar. Sınıflar pek çok milletten öğrencinin bir araya geleceği şekilde oluşturulur. Bu sayede öğrenciler her milletten öğrenci ile arkadaş olma imkanı bulurlar. Bu da öğrencilerin vizyonlarının gelişmesine, farklı kültürler öğrenmelerine, önyargılarından kurtulmalarına olanak sağlar.

Öğrenciler dil eğitiminin haricinde yaz okulu boyunca pek çok farklı ve ilgi çekici aktiviteye katılırlar. İspanya’da yaz okuluna katılmak isteyen öğrenciler kendi ilgi alanlarına ağırlık veren yaz okullarına kayıt olabilirler. Her okul kendi belirlediği alanlara ağırlık verir. Sporla ilgilenen öğrenci bu alana ağırlık veren bir dil okuluna, sanatsal faaliyetlerle iç iç olan öğrenci ise bu tip aktiviteler içeren yaz okuluna kayıt yaptırabilir. Yaz okullarında öğrenciler; basketbol, futbol, tenis, yüzme, binicilik gibi değişik sporlar yapma fırsatı yakalar ayrıca resim, müzik, dans, tiyatro, el sanatları gibi aktivitelerde bulunabilir. Okullar öğrencilere haftalık etkinlik programları hazırlar. Öğrenci bu haftalık programda kendine en uygun aktivitelere katılabilir. Aktivite seçimleri öğrencinin isteğine göredir. Öğrenci zorla hiçbir aktiviteye dahil edilmez, ilgi alanı neyse onu seçmesine izin verilir. Her etkinlik alanında gözetmen bir öğretmen bulunmaktadır. Öğretmen; öğrencilere aktiviteler hangi alandaysa o alanda eğitim verir ayrıca gözetmenlik yapar.

Bu aktivitelerin haricinde okullar şehir gezileri de düzenler. Bu sayede öğrenciler İspanya’nın kültürü, sanatı, mimarisi, tarihi ve turistik mekanları hakkında bilgi edinir, ülkeyi yakından tanıma şansı yakalar.

Konaklama, Karşılama ve Diğer Bilgiler

İspanya yaz okullarında aile yanı ve yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneği sadece 16 yaş ve üzeri öğrencilere sunulmaktadır. Diğer öğrenciler okul yurtlarında, gözetmen öğretmenler eşliğinde kalırlar. Yurt konaklamalarında öğrencinin kahvaltısından, öğle ve akşam yemeğine kadar her şey ayrıntısıyla planlanır. Ailelerin bu noktada içlerinin rahat tutabilirler. Öğrencilerin tüm fiziksel ve psikolojik durumları uzman eğitmenler tarafından yakından izlenir ve aileler bu konularda bilgilendirilir.

16 yaş ve üzeri çocuklar aile yanında konaklama seçeneğini tercih etmeleri durumunda ailelerin unutmamaları gereken nokta konaklama yapılacak ailelerin titizlikle seçildiği ve bu ailelerin yıl boyu devlet tarafından denetlendiğidir. Çocuklar aile yanında da tam pansiyon konaklarlar. Konaklama yapılan aileler çocukların tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenir.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!