YUKARI
Image Alt

İtalya

İtalya'da Yaz Okulu

İtalya’daki Yaz Okulları Tatili ve Eğitimi Birada Sunuyor

İtalya sıcak iklimi, eşsiz mimari yapısı, dünyanın sanat merkezlerinden biri olması, eğlenceli hayatı, gelişmiş mutfağı ile dünyanın en sevilen ülkelerinden bir tanesidir. Bu ülkede yaz aylarını geçirmek öğrenciler için apayrı bir ayrıcalıktır.

Son dönemde çocuklarını dünya vatandaşı olarak yetiştirmek isteyen ailelerin ilgi gösterdiği eğitim programlarından olan yaz okullarında öğrenciler hem dil becerilerini geliştirmekte hem de kişisel yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen yaşıtlarıyla bir arada olma ve onların kültürlerini tanıma şansı bulan öğrenciler erken yaşlarda kendilerini vizyonel olarak geliştirme fırsatı yakalar.

İtalya eğlenceli sosyal yaşantısı, dünyanın sayılı mimari güzelliklerine ev sahipliği yapan sokakları, hemen hemen her caddede bulunabilen sanat galerileriyle öğrencilerin yaz aylarının keyfini en iyi şekilde çıkarmasını sağlayacaktır.

İtalya’daki eğitim kurumları yaz okulu süresince; çocukların tatilde olduklarını unutmadan onlara en iyi eğitimi verirken eğlenmelerine de olanak sağlar. Öğrenciler belirli saatler aralığında İtalyanca eğitimi alır geri kalan sürelerde ise çeşitli aktivitelerle eğlenceli ve eğitici saatler geçirir.

Program

İtalya’da Roma, Floransa ve Milano gibi şehirlerde yaz okulu programlarına katılınabilir. Dersler genellikle sabah başlar ve öğle saatlerinde sona erer. Öğrenci İtalya’da geçirdiği süre zarfında İtalyancanın temelini ana dili İtalyanca olan eğitmenlerden öğrenir.

Yaz okullarının en önemli özelliği dil eğitimini sıkıcı sınıfların dışına çıkartabilmesidir. Öğrenciler sınıflarda etkileşimli bir şekilde öğrendikleri İtalyancayı günlük hayatta sınıf arkadaşları ve ana dili İtalyanca olan kişilerle girdikleri sohbetlerde geliştirme fırsatı yakalar. Öğrenciler İtalyanca derslerinden arta kalan zamanlarda öğretmenleri eşliğinde İtalya gezilerine çıkar, tarihi ve turistik yerleri ziyaret eder, park ve bahçelerde doğanın tadını çıkarır.

İtalya’daki yaz okullarında eğitim ve şehir gezilerinden arta kalan zamanlarda öğrenciler sportif ve sanatsal aktivitelere katılabilir. Her türlü ilgi alanına sahip öğrenci düşünülerek açılan aktivitelerde eğitmenler çocukları becerilerine göre yönlendirir. Basketboldan futbola, tiyatrodan müziğe, okçuluktan su sporlarına, moda tasarımından aşçılığa kadar pek çok alanda aktiviteler düzenlenmekte ve öğrenciler arzu ettiklerine katılım gösterebilmektedir. Bu sayede öğrenci sadece İtalyanca öğrenmekle kalmaz aynı zamanda yetenek ve becerilerini de keşfederek sosyalleşir.

Her okulda öğrencilerin genel durumunu izleyen rehberlik kadrosu bulunmaktadır. Rehberlik öğretmenleri her öğrenciyi tek tek inceler ve onlarla yakından ilgilenir. Bunun yanı sıra öğrencilerin sosyal etkinliklere katılmalarını teşvik edecek, onlara ilgi alanlarına göre yönlendirmelerde bulunacak sosyal aktivite sorumluları da bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci okulda da yalnızlık çekmez ve doğru yönlendirmelerle kendini geliştirme imkanı bulur.

Konaklama, Karşılama ve Diğer Bilgiler

Öğrenciler ailelerin çocuklarını güvende hissetmeleri için havaalanına indikleri andan itibaren okul yetkililerinin himayesi altındadır. Öğrenci havalimanından alınarak konaklama yapacağı yer yerleştirilir. Küçük yaştaki öğrenciler okul yurtlarında gözetmenler eşliğinde konaklarken yaşı büyük öğrenciler yurtların yanı sıra aile yanı konaklama seçeneklerini de tercih edebilir. Aile yanı konaklayan öğrenci anadili İtalyanca olan ailelerle iletişime geçerek dillerini daha hızlı bir şekilde geliştirme fırsatı yakalar.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!