YUKARI
Image Alt

Kanada

Kanada'da Yaz Okulu

Aktivitelerle Dolu, Aynı Zamanda Eğitimi Destekleyici Bir Yaz Dönemi Geçirmek İçin Adres Kanada…
Kendine has ve büyüleyici doğası, sıcak ve güler yüzlü insanları, kaliteli eğitim kurumlarıyla yaz okullarının en çok tercih edilen destinasyonlarından olan Kanada, her yıl binlerce öğrenciyi topraklarında ağırlamaktadır. Sosyal ve ekonomik olarak yapılan sıralamalarda, her yıl dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden seçilen Kanada’daki yaz okulları; eğitim kaliteleri ve yoğun aktiviteleriyle ön plana çıkmaktadır. Yaz okulu programlarının içerikleri her yaş grubuna göre ayrı ayrı düzenlenmektedir. Katılımcının yabancı dilini geliştirirken sosyal ve kültürel olarak da kendini geliştirmesi amaçlanmaktadır.

Program

Kanada’da resmi olarak iki dil konuşulmaktadır. İngilizce ve Fransızcanın konuşulduğu ülkede her iki dil için de açılan yaz okulları bulunmaktadır. Toronto ve Vancouver şehirleri genellikle İngilizce, Montreal ise Fransızca eğitim almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Okullarda az kişilik sınıflarda, bire bir ilgi gösterilerek eğitim verilmektedir. Teknolojik sınıflarda, duyusal ve görsel eğitim teknikleri kullanılarak verilen derslerle öğrenci kısa sürede hızlı bir gelişme kaydeder. Dersler ortalama olarak haftalık 15-20 saat aralığındadır. İsteğe bağlı olarak haftalık daha yüksek ders saatine sahip olan programlar tercih edilebilir. Derslerde konuşma, okuma, yazma ve dinlemeye yönelik eğitimler verilir. Kanada’da yaz okuluna giderek, dil öğrenmenin en iyi tarafı ülkenin kozmopolit yapısından dolayı pek çok aksanın konuşulması ve öğrencinin tüm aksanlarda İngilizceyi anlayabilmesidir.

Öğrenci yabancı dili sadece sınıflarda aldığı eğitimle değil sosyal hayatın içerisinde öğrenme fırsatı yakalar. Yaz okullarında öğrencilerin eğitimlerine olduğu kadar sosyal aktivitelerine de önem verilmektedir. Katılımcılar ilgi alanlarına göre desteklenir. Katılımcılar; dil eğitiminin yanı sıra sportif, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle de desteklenmektedir. Programlar kapsamında öğrencilerin bulundukları kentin tarihi, kültürel ve simgesel yerlerini ziyaret etmeleri, sosyalleşmeleri ve bu sayede İngilizceyi günlük hayatın içerisinde kullanma fırsatı bulmaları amaçlanır. Kimi programlar da öğrencinin özel olarak ilgilenmek istediği alana yönelik açılmaktadır. Futbol, voleybol, basketbol, tenis, su sporları, doğa sporları, sanatsal aktiviteler vb. gibi birçok özel alana hitap eden ayrı ayrı dil okulları bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci eğitim alırken, kendi ilgi alanına da vakit ayırma fırsatı bulur.

Konaklama, Karşılama ve Diğer Bilgiler

Kanada’da yaz okulu eğitimleri genellikle; lise, kolej ve üniversite bünyelerinde verilmektedir. Öğrenciler bu eğitim kurumlarının kendilerine tahsis ettikleri yurtlarda konaklayabilir veya aile yanı konaklamayı tercih edebilirler. Aile yanında konaklayan öğrenci ev konforundan uzaklaşmadan, aile fertleriyle dil pratiği yaparak kendini geliştirirken, yurtta konaklayan öğrenci kendi sorumluluğunu kendi üstlenerek, yaşıtlarıyla dil pratiği yapar. Her iki alternatifin kendi içerisinde olumlu özellikleri bulunmakta birlikte, her iki alternatifte oldukça güvenlidir. Konaklama noktaları devlet tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Kurumların ve devletin denetleme mekanizması, öğrencilere özel atanan grup liderleri sayesinde katılımcıların güvenliği sağlanmaktadır. Kanada’da suç oranlarının çok düşük olması, vatandaşlarının yardımsever ve sıcakkanlı olması, çokkültürlü bir yapıya sahip olması gibi etkenler çocuklarını Kanada’ya yollayan ailelerin gönül rahatlığı duymasını sağlayacaktır.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!