YUKARI
Image Alt

Malta

Malta'da Yaz Okulu

Yaz Aylarında İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Akdeniz’de Bir Adadan Daha Güzel Adres Olabilir mi?

Yoğun bir yılı geride bırakan fakat yaz aylarını en verimli şekilde geçirmek isteyenler için hazırlanan yaz okulları Malta’da çok daha keyifli… Akdeniz’in ortasında bir ada ülkesi olan Malta bir turizm ülkesi olması dolayısıyla yaz aylarını oldukça renkli ve eğlenceli geçirir. Yaz okulları için Malta’ya gidenler bir yandan eğitim alırken diğer yandan unutulmaz bir yaz geçirebilirler.

Dünyada suç oranı en düşük ülkelerden olan Malta’da yaz okullarında öğrencilerin güvenliği en önem verilen noktadır. Gruplara ayrılan öğrencilerin başlarına lider gözetmenler atanmaktadır. Öğrenciler tüm faaliyetlerinde liderler çocukların yanında bulunur, onları gözlemler ve güvenliklerini sağlar. Aileler arzu ettiklerinde liderlere ulaşarak çocukları hakkında bilgi alabilirler.

Program

Her yaş grubuna ayrı ayrı düzenlenen, birbirinden farklı etkinlik ve aktiviteler içeren programlar sayesinde keyifli ve verimli bir yaz geçirmek mümkün oluyor. Malta’da eğitim kalitesinin her geçen gün daha da yükselmesi ve dünyanın en iyi eğitim kurumlarının standartlarını zorlaması sebebiyle uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ülkede dil okulları ve üniversitelerin verdiği eğitim kadar yaz okullarının kalitesi de oldukça yüksektir.
Malta’da yaz okullarının en ilgi çeken tarafı çocuklarının küçük yaşta İngilizceyi öğrenmesini isteyen ailelerin çocuklarına eğitim aldırırken kendilerinin de yaz tatili yapma fırsatı yakalamasıdır. Çocuklarının yabancı bir ülkede yalnız bırakmak istemeyen aileler; Malta’da denizin ve güneşin tadını çıkarırken çocuklarına eğitim aldırabilir ve onlara unutamayacakları bir tatil yaşatabilirler.
Malta’da yaz okullarında haftalık ders saati ortalama 15-20 saat arasındadır. Sabah saatlerinde başlayan eğitim, öğle saatlerine kadar devam eder. Sonrasında ise öğrencilerin sosyalleşebilecekleri, sportif ve kültürel faaliyetler yapılır. Bu sayede öğrenciler bedensel ve sosyal olarak gelişme gösterirler. Kalabalık gruplarla düzenlenen etkinlikler sayesinde öğrenciler İngilizceyi günlük hayatın içerisinde kullanır ve sosyalleşir.
Her yaz okulunun kendi içerisinde ağırlık verdiği aktiviteler vardır. Kimi okul futbol, basketbol ve yüzme gibi sportif faaliyetlere yönelirken diğerleri müzik, drama, resim gibi sanatsal alanlara ağırlık verir. Bu sebeple okulu seçerken öğrencinin ilgi alanı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu aktivitelerin haricinde çeşitli doğa ve şehir gezileri de yapılmaktadır. Hayvanat bahçesi ziyaretleri, deniz ve havuz saatleri, tekne turları, şehir turları, film gösterileri, karaoke vb. gibi pek çok etkinlik de düzenlenmektedir. Etkinlikler kapsamında öğrenciler öğretmenlerinin gözetimi ve koruması altındadır. Uzak mesafe seyahatlerde gidiş-gelişler, öğrencilerin yeme-içmeleri başlarındaki lider eğitmenler tarafından titizlikle takip edilir.
Malta’da yaz okulu programları dünyanın diğer ülkelerine kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır. Ülkedeki yaşam maliyetlerinin düşüklüğü de göz önünde bulundurulduğunda Malta ekonomik bir tercih yapmak isteyen aileler için uygundur.

Konaklama, Karşılama ve Diğer Bilgiler

Yaz okullarında öğrencilere aile yanı ya da yurt konaklaması sunulmaktadır. Aile yanı konaklama yapabilmek için 16 yaş ve üzeri olmak gerekmektedir. 16 yaş altı çocuklara yurt konaklaması önerilir. Yurtlarda odalar en fazla 3-4 kişiliktir. Odalar genellikle farklı milletten öğrencilerden oluşturulur bu şekilde öğrencilerin vizyonel anlamda gelişmesi ve iletişimlerini kuvvetlendirmeleri amaçlanır.

Küçük yaşta çocuklarını yaz okullarına gönderen aileler de onlarla birlikte ülkeye gelmeyi tercih etmeleri durumunda Malta’daki apart ya da otellerde konaklama yapabilmektedir. Unutulmaması gereken nokta ister aile yanı ister yurt konaklaması olsun her iki seçenekte de konaklama yapılan yerlerin oldukça güvenli olduğudur. Önerilen konaklama adresleri devlet tarafından denetlenmekte ve çocukların güvenliği sağlanmaktadır.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!