YUKARI
Image Alt

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda'da Yaz Okulu

Yeni Zelanda’da Eğitim ve Tatil Bir arada
Yaz okulları son dönemde ailelerin, çocukları ve kendileri için tercih ettiği eğitim programlarındandır. Aileler yaz okulu programlarını çocuklarının dil ve sosyal becerilerinin gelişmesi için tercih ederken, kendileri de çocuklarına gittikleri ülkelerde eşlik edip, tatillerini bu ülkelerde geçirebilmektedirler. Programlarda çocuklar tek başlarına gönderilebileceği gibi aileler de onlara eşlik edebilmektedir.

Yeni Zelanda uygun fiyatları, yüksek standarttaki yaşam koşulları, kalite eğitimi ve tatil imkanları dolayısıyla tercih edilen ülkeler arasına girmiştir. Yaz aylarını kaliteli ve etkili bir şekilde geçirmek isteyen yaz okulu programlarına yoğun ilgi göstermektedir.
Yeni Zelanda’daki yaz okulu programları her yaş grubu ve her ilgi alanı için alternatifler barındırmaktadır. Öğrenciler bu programlarda İngilizce dil becerilerini geliştirirken ilgi alanlarına uygun konulara da yoğunlaşabilirler. Açılan yaz okulu programları spesifik olarak tek bir alana yönelebileceği gibi, içerisinde birden fazla etkinliğe de sahip olabilir. Futbol, basketbol, voleybol, binicilik, yüzme, su sporları, müzik, resim, tiyatro, dans yaz okullarında öğrencilerin ilgi alanlarına yoğunlaşabilecekleri seçenekler arasındadır.

Program

Programlar küçük yaştaki çocuklar ve gençler için düzenlenmektedir. Her çocuk kendi yaş grubuna uygun programlara yerleştirilmektedir. Çocuklar yaz okulu programlarından İngilizcelerini geliştirirken ilgi alanlarına yönelik etkinliklere de katılırlar.

Yaz okulu programlarında öğrenciler her gün sunulan etkinliklere katılırken her hafta sonu da şehir ve doğa gezileri yaparlar. Okullarda futbol, basketbol, binicilik, yüzme, su sporları, okçuluk gibi spora dair etkinlikleri tercih edebilirler. Sanatsal alana ilgi duyan çocuklar ise açılan müzik, resim, tiyatro, seramik, heykel, dans gibi sınıflarda eğitim alır ve kendilerini geliştirirler. Hafta sonları ise öğrenciler için ayrı heyecanlar yaratılır. Öğrenciler başlarında gözetmen eğitmenleriyle birlikte şehir ve doğa gezilere katılırlar. Bu sayede öğrenciler Yeni Zelanda’nın turistik ve doğal güzelliklerini keşfederken, yerli halkla sosyalleşme imkânı da yakalarlar.

Konaklama, Karşılama ve Diğer Bilgiler

Konaklama okul yurtları, kampüs yurtları ve aile yanı konaklama olarak yapılabilir. Belli bir yaşın altındaki çocuklar kampüs yurtlarında konaklatılırlar. Bu kampüs yurtlarında küçük yaştaki çocuklar için özel gözetmenler bulunmaktadır. Bu kişiler çocukların günlük ihtiyaçlarında kendilerine yardımcı olur ve onları gözetirler. Aile yanı konaklama kendi sorumluluklarını yerine getirebilen öğrenciler içindir. Aile yanında konaklayan öğrenci Yeni Zelanda halkının sıcak misafirperverliğini deneyimleme imkânı bulurken, ana dili İngilizce olan insanlarla iletişim kurarak hızlı gelişme sağlarlar. Aile yanında konaklayan gençler genellikle bu ailelerle gelecekte de kopmaz bağlar kurarlar.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!