YUKARI
Image Alt

Aupair ve DemiPair

Program

Aupair ve Demi Pair genel olarak sorumluluk açısından benzer programlardır. Çocuk bakıcılığı ya da evin ablası olarak çocuklarla ilgilenilen program kapsamında, ailelerin güvenle çocuklarını emanet edebilmeleri için başvuru prosedürleri sonrası yerleştirmeler yapılarak yabancı bir ülkede sorumluluk alırsınız.

Aupair programı J-1 Vize statüsü ile Amerika’da uygulanmakta ve kapsamlı değerlendirmelerin ardından 12 aylık süre ile programa katılmak mümkündür. Bu süre içerisinde harçlık alan öğrenciler aynı zamanda kısa süreli eğitimleri için de aileden maddi destek alırlar.

Demi Pair programı ise Avustralya’da sunduğumuz, eğitim almak için bu ülkeye giden öğrencilerin konaklamalarını bedavaya getirerek harçlık alabildikleri bir programdır.

Avantajlar

Her iki programın da temel avantajı belki de, ablalık içgüdüsü ve bir miktar geçmiş tecrübe ile yabancı bir kültürü tanıma, belki de en önemlisi günlük yaşamın içerisinde özellikle iletişim konusunda fark yaratabilecek çocuklar ile daha aktif bir yabancı dil tecrübesi yaşanmasıdır.
Maliyet konusunda da özellikle Amerika programının uçak biletlerinin aile tarafından karşılanması ve programın maliyetinin birçok program ve eğitime göre düşük olması sebebiyle avantaj sunmaktadır.
Avustralya Demi Pair programı da maliyet konusunda konaklamayı bedavaya getirebileceğiniz bir eğitime imkan sağlaması ve harçlık kazanmanız sadece eğitim maliyetlerinize ve yaşam maliyetleriniz büyük katkı sağlar.

Program Süresi

Amerika Aupair programı 12 aylık bir programdır ve anlaşma sağlanması durumunda uzatılabilir.

Avustralya Demi Pair programı minimum 3 aylık eğitim alan adayların yararlanabileceği programdır eğitim alındığı sürece programdan faydalanılabilinir.

Başvuru Zamanlaması

Ülkeye gitmeyi düşündüğünüz tarihten 2-3 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanız başvuru, aile yerleştirme işlemleri, yasal çalışma izinleri, vize işlemleri ve seyahat planlaması için önemlidir.

İş Türleri ve Kazançları

Amerika Aupair programında haftada 45 saate kadar ailenin çocukları ile ilgilenirken haftalık 200 dolar cep harçlığı alırsınız ve tamamen çocukların ihtiyaçlarından sorumlu olarak çalışırsınız. Bir tam bir yarım gün izinli olursunuz ve her ay mutlaka bir hafta sonu size ek olarak izin verilmek zorundadır.

Demi Pair programında haftalık 25 saate kadar çalışırken hafif ev işlerinde de aileye yardımcı olmanız beklenir.

Adım Adım Başvuru

 

1. Başvuru ve Sözleşme
2. Kayıt Ödemesi
3. Pasaport
4. Kayıt Belgeleri
5. Vize
6. Yolculuk

Kimler Katılabilir?

  • Amerika’da Aupair için 18-26, Avustralya’da Demi Pair 18-30 yaşlar arası,
  • İngilizce iletişim kurabilen,
  • Çocukları seven,
  • Avustralya için: Avustralya’da en az 12 hafta eğitim alacaklar,
  • Amerika için: Sürücü Belgesine sahip olup, aktif olarak araç kullananlar.

Kimler Katılamaz?

  • Erkek adaylar,
  • İngilizcesi az olanlar,
  • Yaşı yasal şartların üzerinde olanlar.
You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!