YUKARI
Image Alt

Camp USA

Camp USA Programı

Camp USA programı Work and Travel programına benzerliğiyle bilinen ancak temel bazı farlılıkları olan bir kültürel değişim programıdır.

Programın temel mantığı, Amerikalı ailelerin çocukları için yoğunlukla tercih ettiği yaz kampı programlarına personel sağlanmasıdır. Yaz kampları adından da anlaşılabileceği gibi sezonluk işleri içerir. Kamplarda düzenin sağlanması ve kamp yapan öğrencilere eğitmenlik yapacak gençlere ihtiyaç vardır. Kamplar genel olarak Amerikan kültürünün ve arkadaşlık ortamının gençler arasında yaygınlaşması için organize edildiğinden kültür tanımak ve sosyalleşerek dil becerisi geliştirebilmek için farklı ülkelerden J-1 vize ile gelen çalışanlar için de eşi bulunmaz programlardır.

Kamplarda çalışmanın program maliyetleri açısından Work and Travel programı maliyetlerine göre daha uygun olduğundan Temmuz ve Ağustos aylarını değerlendirmek isteyen üniversite öğrencileri açısından tercih edilmektedir

Avantajlar

 • İngilizcenizi geliştirebilirsiniz,
 • Farklı kültürlerden gençlerle tanışabilir, onların kültürlerini öğrenirken kendi kültürünüzü çalışma arkadaşlarınıza ve çevrenize tanıtabilirsiniz,
 • Ücretsiz konaklama ile çalışırken kazandığınız parayı biriktirebilir kendi masraflarınızı karşılayabilirsiniz,
 • Kazandığınız parayı çalışma süreniz bittikten sonra gezmek için kullanabilirsiniz,
 • CV’ nize kültürel değişim programına ilişkin bir tecrübe ekleyebilirsiniz.

Program Süresi

Camp USA programı Work and Travel programına benzerliğiyle bilinen ancak temel bazı farlılıkları olan bir kültürel değişim programıdır.

Programın temel mantığı, Amerikalı ailelerin çocukları için yoğunlukla tercih ettiği yaz kampı programlarına personel sağlanmasıdır. Yaz kampları adından da anlaşılabileceği gibi sezonluk işleri içerir. Kamplarda düzenin sağlanması ve kamp yapan öğrencilere eğitmenlik yapacak gençlere ihtiyaç vardır. Kamplar genel olarak Amerikan kültürünün ve arkadaşlık ortamının gençler arasında yaygınlaşması için organize edildiğinden kültür tanımak ve sosyalleşerek dil becerisi geliştirebilmek için farklı ülkelerden J-1 vize ile gelen çalışanlar için de eşi bulunmaz programlardır.

Kamplarda çalışmanın program maliyetleri açısından Work and Travel programı maliyetlerine göre daha uygun olduğundan Temmuz ve Ağustos aylarını değerlendirmek isteyen üniversite öğrencileri açısından tercih edilmektedir.

Başvuru Zamanlaması

Zamanlama ve başvuru süreci Camp USA programımıza katılmak isteyenler için belki de en önemli başlık. Genel olarak yaklaşık 1 yıl öncesinden seyahat planları ülkemize pek yapılmazken talebin çok yüksek olduğu Camp USA kayıtları her yıl Ağustos ayı gibi ile başlar. Program için kontenjanlar Work and Travel programına göre çok daha kısıtlıdır. Tavsiyemiz planlamanızı 1 yıl önceden yapmanızdır.

Vize görüşmeleri Work and Travel programı gibi Şubat ayı başlamaktadır.

İş Türleri ve Kazançları

Kamp programında temel olarak iki iş türü vardır.

Camp Counselor: Kamptaki öğrencilere ilgi alanlarına göre eğitim verebilecek ve onlarla aktivitelerde bulunabilecek “Kamp Danışmanları”

Camp Staff: Kampta yaşayanların ihtiyaçları ile ilgilenerek kampın hizmet vermesine olanak sağlayan düzenin devamına yardımcı olan “Kamp Personeli”

Kamp danışmanları yaklaşık 2 ay süren dönemde kamp personellerine göre %25 daha fazla kazanç elde edebilirler ve kampta eğitim alan öğrencilerle daha çok vakit geçirirler.

Adım Adım Kayıt

Değerli Öğrencimiz,
Work and Travel Programına katılımınız için yapmanız gereken basit adımlar aşağıdaki gibidir. 2001 yılından bu yana tecrübeli yönetimimiz ile başvurunuz eksiksiz ve profesyonel teknolojinin de desteğiyle en detaylı biçimde oluşturulmaktadır.

1. Başvuru ve Sözleşme
2. Kayıt Ödemesi
3. Pasaport
4. Kayıt Belgeleri
5. Vize
6. Yolculuk

Kimler Katılabilir?

 • 4 Senelik Üniversitelerde Okuyan Lisans Öğrencileri (Hazırlık dahil, 1. 2. 3. sınıf)
 • 2 Senelik Ön lisans 1. Sınıf Öğrencileri
 • Yüksek Lisans 1. Sınıf Öğrencileri
 • Genel Not Ortalaması 4’lük Sistemde 2.00 ve 100’lük Sistemde 60 Üzerinde Olan Öğrenciler
 • Minimum Pre-Intermediate (Orta Seviye) İletişim Kurabilecek Seviyede İngilizce Bilen Öğrenciler

Kimler Katılamaz?

 • Açık öğretim Fakültesi Öğrencileri
 • Not Ortalaması Düşük Öğrenciler
 • Yeterli Seviyede İngilizceye Sahip Olmayan Öğrenciler
 • 28 Yaşından Büyük Öğrenciler
 • Yüksek Lisans Tez Aşamasındaki Öğrenciler
 • Doktora Öğrencileri

Program Öncesi

Program Başvuruları Ne Zaman Başlıyor ?

1 Ağustos. Programa ne kadar erken başvuru yapılırsa hem finansal açıdan hem de süreç işleyiş açısından daha rahat hareket edersiniz.

Başvuru İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?

Kayıt ücretini yatırdıktan sonra başvurunuz resmen alınmış oluyor. Daha sonra ise size iletilen evrakları tarafımıza ileterek kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ankara'da Olmam Şart Mı?

Hayır. Başvuru ve kayıt için gerekli evrakları mail yolu ile de tarafımıza ileterek işlemleri tamamlayabilir, Work and Travel program sürecini uzaktan takip edebilirsiniz.

Amerika'da Çalışacağım İşi Siz mi Seçiyorsunuz ?

Elimizdeki mevcut iş listesinden dileğiniz işi seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz iş için Skype veya İş Fuarı aracılığı ile mülakata girmelisiniz.

Arkadaşım ile Birlikte Başvuru Yaparsam Beraber Çalışabilir Miyiz?

İngilizce seviyeleriniz birbirine yakınsa evet. Ancak İngilizce seviyeleriniz arasında ciddi bir fark varsa arkadaşınız ile aynı iş yerinde farklı departmanlarda da çalışma imkanına sahipsiniz. İşveren ile yaptığınız mülakatta işverene arkadaşınızı belirtmeniz iyi olacaktır.

Yanımda Neler Götürmeliyim ?

*Valizinize koyacağınız eşyaları özenle seçmelisiniz. Gereksiz ağırlık yapacak kıyafetlerden kaçınmalısınız. Kazandığınız parayla orada alışveriş yapacağınız gerçeğini unutmayın. Doldurmuş olduğunuz valizinizi seyahat süresince yanınızda taşıyacaksınız. Yorulmak istemezsiniz.
*Önemli tüm evraklarınızın fotokopisi (2 Kopya)
*Cep Harçlığı (En az 1000 USD)
*Valiz Kilidi
*Amerika’daki iş yerinde giymeniz için belirtilen kıyafetler
*Kültür şokunu atlatmak adına ilk günler için paketli yiyecekler (Makarna, hazır çorba vs.)

Program Süresince

Uçakta Yapmam Gereken Bir Şey Var mı ?

Evet, uçakta size I-94 Formu verilecek. Bu form Amerika gümrük ve sınır güvenliğinin (Customs and Border Protection – CBP) ABD’ye giriş yapan yolculardan aldığı bir kayıt formudur.
İki bölümden oluşmaktadır.

I. BÖLÜM
1.Family Name: Soyadınız
2.First Given Name: Adınız
3.Birth Date: Doğum tarihiniz [gün-ay-yıl ]
4.Country Of Citizenship: Hangi ülke vatandaşısınız
5.Sex (Male or female): Cinsiyetiniz
6.Passport Number: Pasaport numaranız
7.Airline or Flight Number: Havayolu ya da uçuş numarası
8.Country where you live: Yaşadığınız şehir
9.City where you boarded: Uçağa nereden bindiniz
10.Adress while in the United States [Number and street]: Amerika’da kalacağınız yer [çalışacağınız işletmenin adresini ya da sponsor kuruluşunuzun adresini yazabilirsiniz]
11.City and State: Amerika’da gideceğiniz şehir ve eyalet

II.BÖLÜM – Departure Record: 14 ile 17 Arasındaki Sorular Bu Bölüme Aittir.
14.Family Name: Soyadınız
15.First Given Name: Adınız
16.Birth Date: Doğum tarihiniz
17.Country Of Citizenship: Hangi ülke vatandaşısınız

Uçaktan İndikten Sonra Ne Yapmalıyım ?

Bir çok öğrencinin en büyük korkusu uçaktan indikten sonra ne yapacağını bilmemesidir. O yüzden öğrenci Amerika’ya gitmeden önce indiği havaalanından ayarlanmış olan konaklama yerine nasıl gidileceğini öğrenmiş olmalı.
Bazı işverenler anlaşma sağlandı ise öğrencileri havaalanından karşılıyor. Ancak anlaşma sağlanmadıysa öğrenci kendi imkanları ile konaklama yerine gitmelidir. Gideceğiniz yerin adresini, nasıl gideceğinizi hangi otobüs, tren ya da servis ile gideceğinizi ve iletişim kuracağınız kişinin iletişim bilgilerini lütfen yanınıza alın.

Amerika'ya Ulaştığımı Kimlere Bildirmeliyim ?

Sponsor ve işverene bildirmelisiniz. Bildiri yaptıktan sonra sponsorunuzun online sistemi veya telefon aracılığı ile S.E.V.I.S check in işlemi yapılmalıdır. Bu işlemde (iş yeriniz değil) Amerika’da konakladığınız adres ve iletişim bilgileriniz iletiliyor.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!