YUKARI
Image Alt

Internship

Program

Internship yani mesleki deneyim programlarına bizim verdiğimiz ismiyle staj programları farklı ülkelerde deneyim edinmek isteyenler için çok cazip programlardır. Genel anlamıyla aldığınız mesleki eğitimi deneyime dönüştürme aracı olan programlar ile beklentilerinize göre maaşlı veya gönüllü çalışma imkanı verirler. Amaç mesleki deneyimi yurt dışındaki tecrübelerle bir araya getirip kariyerde basamakları daha hızlı tırmanmaktır.
Avrupa ve Amerika’da çeşitli organizasyonlar ile bu programlara katılabilirsiniz. Bunlardan en çok bilinenleri Erasmus ve J-1 Vize ile Amerika’da Staj programlarıdır.
Avrupa’da staj ihtiyacı olan öğrencilere, Avrupa’da birlikte çalıştığımız partnerlerimiz aracılığı ile staj imkanı sağlayabiliriz.
Amerika’da ise durum biraz daha farklı. Staj yapılacak alanlar çok olmasına rağmen bunları gelire dönüştürebilecek alanlar oldukça kısıtlı. O nedenle özellikle Turizm ve Aşçılık eğitimi almış adaylara gelir elde edici imkanlar sağlarken, işletme, mühendislik gibi alanlar için beklentiler yüksek olmasıyla birlikte maaşlı staj organizasyonunda daha fazla zamana ihtiyaç duymaktayız.
Eğer işverenler ile iletişim kurabilecek yeterli dil bilgisine sahipseniz yurt dışında belirli bir süreyi çalışarak değerlendirmek için özgeçmişinizi bize gönderebilirsiniz.

Avantajlar

• Mesleğinizde kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmak istiyorsanız mutlaka bir yurt dışı deneyime ihtiyacınız olduğu söylenebilir. Yabancı dilinizi iyi kullanabilmek uluslararası kariyer isteyenler için oldukça önemlidir.
• Bir diğer avantajı da dil bilginizi mesleki alanda daha iyi kullanabilmeniz için pratik dil gelişiminize fayda sağlar.
• Farklı kültürleri tanır ve hem mesleki hem de kişisel ağınızı güçlendirebilir, ilerleyen yıllarda ülkenize döndüğünüzde dünyanın farklı yerlerinde arkadaşlar edinirsiniz.
• Maaşlı çalışma durumunda uzun süreli çalışmalar kur farkı da düşünüldüğünde bir miktar birikimle ülkenize dönerek bir sonraki adımlarınız için size mesleki arayışınızda maddi imkan sağlar.

Program Süresi

Program süresi Erasmus için genellikle yaz ayları olmakta ancak Amerika için otelcilik ve aşçılık alanları için 12 ay, işletme, mühendislik, web tasarımı ya da farklı uzmanlık alanları için 18 aya kadar çalışma imkanı sağlayabiliriz.

Başvuru Zamanlaması

Öngörülen staj başlangıç tarihinden 2-3 ay önce başvurulması yerleştirme açısından önemlidir. Programın genel olarak hizmet alan ve hizmet veren tarafı olduğu kadar çalışma izinleri ve vize süreçleri de dikkate alınarak hareket edilmesi ve bu nedenle makul bir zaman diliminde başvurmanızı öneririz. Amerika stajlarımız yılın her ayında kabul edebileceğimiz imkanlara sahiptir.

İş Türleri ve Kazançları

Erasmus programı için üniversitede eğitim alınan hemen hemen bütün alanlarda staj yerleştirmesi yapılırken Amerika’da ise durum biraz daha farklı.

Turizm ve Mutfak haricindeki tüm alanlarda yerleştirmeler maaşlı olabileceği gibi gönüllü çalışma gerektiren işler olabiliyor. Gönüllü çalışma seçeneği ile giden adaylar da maaşlı çalışacaklar gibi detaylı mülakatlar sonrası işe alınırlar ve 18 ay boyunca belki gönüllü işlerde çalışarak gelir elde etmeseler bile sahip oldukları çalışma izinleri ile ilk işyerinden ayrılmadan ek iş yaparak gelir elde edebilirler. Ayrıca çoğu işveren gönüllü çalışmak üzere aldığı personeli bir süre sonra performansa göre maaşlı çalışmak üzere istihdam etmektedir.

Turizm ve Aşçılık işlerinde ise yoğun talep nedeniyle genelde Amerika’da 12 USD ortalama saatlik gelir elde edilirken haftada 32 saat kesin olmakla birlikte yoğun sezonlarda 60-70 saatlere kadar çalışılabilmektedir. Amerika’da 40 saat üzeri çalışılan her saat için bir buçuk katı ücret alınmaktadır.

Adım Adım Başvuru

 

1. Başvuru ve Sözleşme
2. Kayıt Ödemesi
3. Pasaport
4. Kayıt Belgeleri
5. Vize
6. Yolculuk

Kimler Katılabilir?

  • Erasmus programı için İngilizce veya Erasmus yapmak istedikleri ülkenin dilini bilen üniversite öğrencileri
  • Mesleği ile ilgili staj programını Amerika’da yapmak isteyenler, İngilizce diline hakim olmaları durumunda, yaş sınırı olmaksızın en az Lise mezunları J-1 Vize programımıza katılabilirler. Ancak Lise mezunları en az 5 yıl, iki yıllık bölümler de dahil üniversite mezunları ise en az 1 yıl mesleki tecrübe sahibi olmalıdırlar.

Kimler Katılamaz?

  • Yabancı dil, tercihen İngilizceyi iletişim kurabilecek seviyede bilmeyenler bu programlara katılamaz.

Program Türleri

Turizm İşletmeciliği, Mutfak ve Aşçılık

Amerika her yıl binlerce turizm ve mutfak sanatları mezunu ya da tecrübeye sahip personeli Amerikan kültürünü tanıtmak ve eleman ihtiyacını gidermek için ülkeye davet ediyor. Amerika’da yetkili ve bizim de temsilciliğini yaptığımız sponsorlar aracılığı ile 12 aya kadar çalışma vizesi alabilirsiniz.

Başvuru süreci teferruatlı ve çoğunlukla mülakat gerektirdiğinden hem mesleğinizi iyi tanımalı hem de İngilizce diline hakim olmalısınız.

Program hakkında detaylı bilgi ve fiyat için lütfen bize ulaşınız.

İşletme veya MBA stajı

Eğer Lise Mezunu, yüksek okul mezunu ya da üniversite öğrencisi ya da mezunu iseniz eğitim seviyenize bağlı olarak Amerika’da işletme alanında sertifika, diploma veya MBA programlarına katılabilir, adınıza düzenlenecek J-1 vize sonrası staj programı ile çalışma imkanı kazanabilirsiniz.
Manhattan Finans Merkezinde Anlaşmalı Olduğumuz Enstitü Aracılığı ile Sunduğumuz Programlar:
• Lise Mezunları için J-1 Kültürel Değişim ve Mesleki Deneyim vizesi ile 3 Ay İngilizce Eğitim ve Çalışma
• 2 yıllık Yüksek Okul Mezunları, Üniversitelerin 2. 3. sınıf öğrencileri ya da mezunlar için 3 Ay İşletme Sertifikası + 3 Ay Staj ile 6 ay çalışma izni
• Üniversite Mezunları için 6 Ay İşletme Diploması + 6 Ay Staj ile 12 Ay çalışma izni
• Üniversite Mezunları için 9 Ay İşletme MBA Diploması + 9 Ay Staj ile 18 Ay çalışma izni
Program hakkında detaylı bilgi ve fiyat için lütfen bize ulaşınız.

Yaz Stajı

Üniversitenizde yaz stajını yurt dışında değerlendirebilmek maalesef oldukça zor. Genel olarak yaz stajlarında her ülke kendi potansiyellerini değerlendirmeyi tercih edebilir. O nedenle eğer yaz aylarını değerlendirmek isteyen bir üniversite öğrencisi iseniz tavsiyemiz başvuru ve değerlendirme aşaması için staja başlamayı düşündüğünüz tarihten 3 ay önce bize başvurmanızdır.

Program hakkında detaylı bilgi ve fiyat için lütfen bize ulaşınız.

Erasmus

Erasmus+ (Erasmus Plus) programı yalnızca yurt dışında eğitimi teşvik etmiyor, aynı zamanda Avrupa şirketlerinde staj yapma fırsatları da sunuyor. Erasmus programında yurtdışında aldığınız eğitimle Erasmus stajını birleştirip iki programdan aynı anda yararlanmanız mümkün. Yurtdışında Erasmus Plus ile alacağınız eğitim ve yapacağınız staj her biri ayrı ayrı 12 ayı geçmeyecek şekilde toplamda maksimum 24 ay süreyle yapılabilir. Erasmus yerleştirmesinin yanı sıra Avrupa Birliği’nin desteklediği diğer bir program olan Leonardo da Vinci ile hibe alıp yurt dışında yapmanız da mümkün.

Mühendislik, Web Tasarım, İşletme ya da Marketing Stajları

Bu alanlarda özellikle Amerika 18 aya kadar çalışma izni düzenler. Mülakatlarda İngilizce önemli bir yere sahiptir. Bu programlar için önerilen işler maaşlı olabileceği gibi tecrübeye göre maaşlı ya da gönüllü de olabilir. Alacağınız çalışma izni ile ilk işinizden ayrılmadan vizeniz süresince yani 18 aya kadar ek işte çalışabilmek mümkündür.

Program hakkında detaylı bilgi ve fiyat için lütfen bize ulaşınız.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!