YUKARI
Image Alt

STEB’TEN APPLYBOARD İŞ BİRLİĞİ İLE KANADA ÜNİVERSİTELERİNDE BURS İMKANI!

STEB’TEN APPLYBOARD İŞ BİRLİĞİ İLE KANADA ÜNİVERSİTELERİNDE BURS İMKANI!

Kanada, eğitim sisteminin kalitesi açısından dünya genelinde en yüksek performansa sahip ülkelerden biridir. Kanada üniversitelerinden alacağınız diploma dünyanın her yerinde geçerli olacaktır. Ülkenin hemen her bölgesinde çok sayıda üniversite ve yüksekokul bulunmaktadır. Üniversiteler devlete bağlıdır ve akademik özerkliğe sahiptirler. Üniversite eğitim dönemi genellikle Eylül ile Mayıs ayları arasındadır. Akademik yıl iki veya üç sömestr şeklinde uygulanır. Ülke genelinde üniversiteye giriş sınavı yoktur; her üniversite kendi öğrenci kabul şartlarını belirler ve adaylar sahip oldukları özelliklere göre ayrı ayrı değerlendirir.

Kanada’nın birçok büyük şehri, dünyanın en yaşanılır kentleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu değerlendirme; ülkelerin eğitim olanakları, milli gelirleri, genel yaşam standartları gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılır. Kanada’nın eğitim sistemi, birçok ülkeye örnek olmuş, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biridir. Kanada’dan alacağınız diploma dünya genelinde tanınırlığa sahip olacaktır. Uluslararası öğrenciler mezuniyetten sonra bir süre daha Kanada’da kalma ve çalışma hakkına sahiptir. Yurtdışında edineceğiniz iş tecrübesi, kariyerinize yön verecek bir deneyim kazandırır.

STEB Yurt Dışı Eğitim, uluslararası öğrencileri, işe alım ortaklarını ve akademik kurumları tek bir platformda birbirine bağlayarak yurt dışında eğitim arama, başvuru ve kabul sürecine destek olan ApplyBoard iş birliği ile Kanada’da üniversite okuma deneyimi edinmeniz için bir kampanya başlattı. Kanada’da Yorkville, Trent, Brescia ve Canada West gibi üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimi almanızı sağlayacak kampanyada burs imkanları sizleri bekliyor.

Kampanya ayrıntıları;

Yorkville University – lisans programları için 10.000 CAD burs imkanı.

Trent University – 2 yıllık çift mezuniyet sertifikası için 9.000 CAD burs imkanı.

Brescia University – Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans programı için 11.400.CAD burs imkanı.

University of Canada West – Kadın öğrencilere özel, Sanat veya İş İletişimi lisans programları için 10.000 CAD burs imkanı.

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!