YUKARI
Image Alt

Work and Study Kampanya

Work and Study Kampanya

Work and Study yani Eğitim ve Çalışma programları öğrencilerin eğitim aldıkları ülkede, eğitim alırken çalışabilmelerine olanak sağlayan bir program  ismidir. Öğrenciler eğitimlerine devam ederken yasal çalışma izni ile çalışırken bir yandan maliyetlerini azaltabilir bir yandan da bulundukları ülkenin kültürünü daha yakından deneyimleme imkanı bulurlar.

Yurt dışı eğitim maliyetlerinin Türk Lirası karşısında yükseldiği bu dönemlerde özellikle oluşan talebe karşılık Work and Study programının uygulandığı ülkelerdeki eğitim kurumları tarafından çeşitli kampanyalar düzenlenerek öğrenciler için eğitimin cazibesi arttırılmaktadır.

Student Travel Education Bureau olarak öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılarken farklı avantajlar sunabilmek için kampanyaları da sizlere iletiyoruz.

Work and Study Yapılan Ülkeler

Avustralya

Work and Study programına katılabilmek için en az 3 ay eğitim almanız gerekir. Bu dil kursu yada mesleki eğitim programı olabilir. Eğtiim kursları normal şartlarda en az 4 haftadan başlar ancak mesleki eğitim kursları genel olarak 6 ay ve üzerinde olan programlarda oluşabilir.

Haftada 25 saat çalışma imkanı veren Avustralya’da minimum saatlik ücretler şehirlere göre farklılık gösterebilir. Mesela Sydney’de 12-14 Avustralya Doları (AUD) aralığında olan saatlik ücretler Melbourne’de genel olarak 14-16 AUD aralığında olabilir. KAzançla doğru orantılı olarak yaşam maliyetleri de farklılık gösterebilir.

Avustralya yurt dışı eğitimde ve özellikle de dil eğitiminde Amerika, Kanada ve İngiltere’ye rakip olabilecek ülkelerdendir.

Avustralya’nın en önemli özelliklerinden biri güney yarım kürede olması itibariyle bizimle ters mevsimler yaşamasıdır.

Türk öğrenciler tarafından en cazip ülke seçeneklerinden biri halinde gelen Avustralya öğrencilere pek çok ayrıcalık tanımaktadır. Avustralya eğitim almanın size sağlayacağı olanaklar;

 • En gelişmiş ve yaşam standartları açısından en önde gelen ülkelerden biri olması
 • Güvenlik anlamında dünya sıralamasında ilk 5 içerisinde olması
 • Yasal çalışma izni sebebiyle kolay iş imkanı
 • Aylık 1000-1500 AUD aralığında gelir elde etme imkanı
 • Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Avustralya’da tamamlayanlar 4 yıla kadar full time çalışabilme imkanı
 • Ekonomik yaşam maliyetlerinin olması
Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’ da Work and Study yapmak için 14 hafta ve üzeri dil okuluna gitmek gerekir. Öğrenciler saatlik olarak 10-12 Yeni Zelanda doları kazanabilir. Öğrencinin haftalık 20 saat çalışma hakkı vardır. Yaşam standartları yüksek olan Yeni Zelanda, uzun süreli gitmek isteyenler için idealdir.

Yeni Zelanda;

 • Öğrencilerine çalışma izni vermesi,
 • Eğitim ve yaşam giderlerinin ucuzluğu,
 • Nüfusunun az oluşu ve şehir merkezlerinin büyüklüğü,
 • Yemyeşil doğası ve yoğun şehir hayatının bir arada oluşu
 • Sıcak iklimi ve sayısız plajları gibi sebeplerden dolayı dil öğrenmek ve yaşamak isteyen tüm öğrenciler için ideal bir ülkedir.

2009 yılı Uluslararası Barış listesine göre, Yeni Zelanda dünya üzerinde en barışçıl millet olarak tescillenmiştir. Bu gerçek, Yeni Zelanda’nın yabancı öğrencilere karşı göstermiş olduğu cana yakın karşılamanın ve güvenli ortamın bir göstergesidir. Yeni Zelanda dünyanın pek çok bölgesinden göç alması sebebiyle çok kültürlü bir millettir. Yeni Zelandalılar’ ın %23’ ü ülke dışında doğmuştur. Yeni Zelandalılar, Avrupa, Pasifik Adaları, Asya ve Afrika gibi pek çok değişik etnik ve geçmişten gelmeleri sebebiyle cana yakın ve anlayışı insanlar olarak tanınırlar. Yeni Zelanda’ da ki bu çok kültürlü, çok ırklı ve çok dinli oluşuma ayrı bir değer verilmekte ve bu farklılıkların modaya, sanata, müziğe ve mutfağa yansımalarına büyük önem vermektedir.

Dil okulları ile kaliteli eğitim sunan Yeni Zelanda, muhteşem doğasıyla eğitiminizi tatil dönüştürmektedir. Wellington, Auckland ve Christchurch şehirlerinde başlıca dil okulları eğitim vermektedir. Günümüzde dil eğitimin bir turizm dalı haline gelir. Yeni Zelanda da ana dilinin İngilizce olmasından dolayı eğitim dünyasında kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Dil okulları dışında sertifika programlarıyla alınan belgeler İngilizcenin geçerli olduğu ülkelerde kabul edilmektedir. Eğitim sistemi kendine özgü olan Yeni Zelanda her geçen gün kalitesini artırmaktadır.

İrlanda

İrlanda’da 25 haftalık dil kursuna kayıt olan öğrencilerin yararlanabileceği bir programdır. Bu programla öğrenciler, İrlanda’da 25 hafta İngilizce dil eğitimine katılmaktadır. 25 haftalık dil okuluna kayıt olan öğrencilere ekstra 8 hafta daha çalışma izni verilmektedir. Özetle, öğrenciler bu programla toplamda 33 hafta kalış hakkı elde ederler. Dersler Pazartesi- Cuma arasındadır ve hafta sonları tatildir.Öğrenciler haftada 15, 20 veya 25 saatlik ders programlarından birini seçip eğitim sürelerini kendileri belirlerler. Diğer detaylarıysa aşağıda görebilirsiniz:

İrlanda Hükümeti, İrlanda’da 25 haftalık dil eğitimine kayıt olan öğrencilere haftada 20 saat yarı zamanlı (part-time) çalışma izni sağlamaktadır. Bu izin tatil dönemlerinde 40 saate (tam zamanlı) çıkmaktadır.İrlanda’da saatlik ücretler 9.25 €’dan başlayıp öğrencilerin bulacağı iş ve alanlara göre artış göstermektedir. Bahşiş alabilecekleri bir işte çalışan öğrenciler, saatlik ücretlerini 15/20€’lara kadar çıkarabilmektedirler.

İrlanda’da Work&Study programının belli bir başlama tarihi bulunmamaktadır. Vizesini alan öğrenci İrlanda’ya varışının akabinde programı başlar. GARDA ofislerine giderek çalışma ve kalış iznini onaylattıktan sonra çalışmaya başlayabilir. GARDA randevu ile çalıştığı için öğrenciler gitmenden önce mutlaka randevularını almak zorundadır.

Öğrencilerin İrlanda’ya giderken vizeleri 12 hafta olarak çıkmaktadır.12 hafta içinde vize uzatma işlemini yapıp GARDA ofislerine başvurularını yapmak zorundadır. GARDA ofislerine başvurmadan öğrencilerin yasal çalışma izni başlamaz. Bu süreç öğrencinin varışının akabinde 4 haftaya kadar sürebilir.

Malta

 Malta’ya dil eğitimine giden öğrencilere çalışma izni verilmesi, yani Malta’da Work and Study programının yürürlüğe girmesi ile ilgili son birkaç haftadır basında ve bazı resmi web sitelerinde yayınlanan bilgilendirmeler sonucunda, şimdiye kadar bize yöneltilen onlarca soruya yanıt olacak bir bilgilendirme yazısı yayınlamaya karar verdik. Şuan ki şartlarda henüz yürürlüğe girmemiş olsa da, Malta’ya dil eğitimine giden öğrencilere haftada 20 saatlik çalışma izni verilecek olmasına dair yapılmış olan yasal düzenlemeler devletin bazı resmi kanallarında yayınlanmıştır. Buna göre, Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden eğitim almak amacıyla ve 90 günü aşan süreyle Malta’ya gelen öğrenciler haftada en fazla 20 saat olmak üzere çalışma iznine sahip olabilecekler. Yani, Türkiye’den Malta’ya 12 haftanın üzerinde dil eğitimi almak için giden öğrencilerin yasal olarak part-time çalışma izni olacaktır.
Dolayısıyla, yeni öğrenci vize politikası öğrencilere oturma izni yerine ulusal vize verilebilmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda bu yeni vize politikası ile Malta hükümetinin resmi kaynaklarında da belirttiği amacı Malta’nın eğitim sektöründeki yapısını korurken aynı zamanda sektörde daha rekabetçi hale gelmesidir. Bu noktada belirtmek isteriz ki bu süreç tamamen devletlerarasıdır ve uluslararası hukuka dayanan diplomatik ilişkiler ile yürütülmektedir. 

Amerika

2014 yılında iptal edilen Amerika’da Work and Study Programında Student Travel Education Bureau farkını yakalayabilirsiniz.Bu konuda detaylı bilgi sadece ofislerimizde verilmektedir.Özetle Amerika’da 18 aya kadar eğitim ve çalışma yani Work and Study aracılığımızla mümkündür.

Kanada

Kanada’da sertifika ve diploma programları üzerine eğitim alırken aynı zamanda çalışarak bütün masraflarınızı fazlasıyla karşılayabilmeniz, farklı ülkelerden öğrencilerle kültür alışverişinde bulunabilmeniz, eğlenceli vakit geçirebilmeniz, henüz mezun olmadan iş deneyimi kazanmanız ve yabancı dilinizi ilerletmeniz için EğitimNoktası yurtdışı eğitim danışmanlığı ‘nda buluştuk.

Kanada maceranızdan en iyi şekilde yararlanın! Meslek edinebileceğiniz veya bir meslek alanında uzmanlaşabileceğiniz eğitim ve çalışma programları. Mesleki ehliyet kazanmanız yanında mesleki İngilizcenizi geliştirmeniz ve çalışarak hem İngilizce pratik yapmanız hem de yaptığınız masrafı geri kazanmanız için eşsiz bir fırsat. 19 – 30 yaşları arasındaysanız ve 6 ay üzeri süreyle seyahat edebiliyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. Vancouver ‘da eğitim aldıktan sonra dilerseniz yine Vancouver’da dilerseniz farklı bölgelerde eğitim aldığınız alanda çalışma fırsatı!.

Work and Study Kanada – Maaşlı Staj Programına katılan öğrenciler Sertifika ve Diploma programı eğitimi esnasında “Part-Time” , staj esnasında ise “Full-Time” çalışarak imkanına sahiplerdir. Örnek vermek gerekirse; 48 haftalık programa katılan öğrenciler ilk 24 haftalık kısımı “eğitim + yarı zamanlı” çalışarak sonraki 24 haftalık kısımı ise “tam zamanlı” çalışarak geçiriyorlar.

» İş Lokasyon
Vancouver, Toronto

» Dil Seviye
Seçilen program tipine göre değişebilmek ile beraber genellikle IELTS 5.0 / 5.5 skor adaylarda aranmaktadır. IELTS skoru sunamayan öğrenciler okulların kendi seviye tespit sınavları ile seviyelerini belgeleyebilirler.

» Kimlik
Senenin her döneminde Kanada’da çalışma ve bu sayede masraf yapmadan İngilizce dil pratiği olanağı sunan eğitim ve çalışma programıdır. Work and Study Kanada Okuma ve Çalışma Programı Maaşlı staj programı olarakta anılabilir.

» Süre
Work and Study Kanada Okuma ve Çalışma Programı yoğunlukla 6 ay, 9 ay ve 12 ay olarak uygulanmaktadır. Seçilen program süresinin %50’si eğitim + yarı zamanlı çalışma kalan %50’si ise tam zamanlı çalışma şeklinde uygulanmaktadır.

» Başvuru Tarihleri

Senenin her döneminde katılınabilecek olan Work and Study Kanada Eğitim ve Çalışma maaşlı staj programına, vize işlemleri açısından gidilmesi planlanan tarihin en az 8 hafta öncesinden başvuru yapılmasını öneririz.

» Kazanç
Kanada minimum brüt ücret 10.85 Kanada Dolarıdır. Haftada 25 – 40 saat arası çalışacağınızı hesaplayarak minimum kazanç miktarınızı bulabilirsiniz.  

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai)

Dubai’ de Work and Study programına katılmak isteyen öğrenciler en az 12 hafta süreliğine bir dil kursuna kayıt olmalıdırlar. Birleşik Arap Emirliklerin’ in en gelişmiş emirliği olan Dubai, kozmopolit şehir yaşantısıyla, yüksek yaşam standartlarıyla ve eşsiz kültürel yapısıyla dikkat çekmektedir.

7 emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkent Abu Dhabi’den sonra ikinci büyük emirliği olan Dubai; Orta Doğu Arap yarımadasının doğusunda, Basra körfezinde yer almaktadır. Türkiye’den uçakla yaklaşık 4 saatlik bir mesafededir.

Dubai’yi cazip kılan etmenler ise ;

 • Halkının %85 inin İngilizce konuşuyor olması,
 • Son 10 yılda atak yapıp hızla gelişmeye devam eden bir ekonomiye sahip Birleşik Arap Emirlikleri’ ne bağlı bir şehir olması,
 • Yaşam standartları yüksek bir şehir olması,
 • Kentin kozmopolit yapısı, suç oranının düşük olması,
 • Şehir merkezindeki bölge insanının ağırlıklı uluslararası gruplardan oluşması,
 • Birçok milletten insanın Dubai’ yi turistik seyahat açısından tercih etmesi,
 • Ülkemize 4 saatlik bir uzaklıkta kalması,
 • Kolay vize vermesi ve banka hesabında para bulundurma zorunluluğunun olmaması,
 • En az 12 hafta dil okuluna kayıt yapıldığı takdirde haftalık min. 20 saat çalışma izninin çıkması,

Konaklamanız için çeşitli seçenekler mevcuttur. Rezidans, hosteller ve oteller bunlardan bazılarıdır. English Sudies Dubai’nin sizler için anlaşmış olduğu Uninest Student Residences;  temiz, konforlu, uygun ve çeşitli imkânları barındıran bir konaklama tipi olarak öne çıkmaktadır. Uninest öğrencilere en-suit odalarda sınırsız internet, spor salonu, teras, ortak çalışma alanları, yüzme havuzu gibi imkânlar sunmaktadır. Okulunuza 50 dakikalık mesafede kalan Uninest rezidanslarından her gün öğrenciler için ücretsiz shuttle kalkmaktadır.

Dubai’ de yapılan düzenlemeler ile dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, en az 12 hafta eğitim aldıkları takdirde resmi olarak haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olurlar. Bunun için öğrencilerin BAE İş Kanunu bünyesinde yer alan Çalışma Bakanlığı’ndan izin almaları gerekmektedir. Dubai’de öğrenciler iş buldukları takdirde, genellikle saatlik ortalama 6-8 $ arasında değişen ücretler alır.

Dubai’ deki aktiviteler, etkinlikler ve eğlenceler sanıldığından da fazladır. Student Travel Education Bureau öğrencisi olarak şehri keşfetmenin ve okul tarafından oluşturulacak birçok organizasyona katılmanın imkânına varacaksınız. Sahilde voleybol oynamaktan çölde safariye, kayak merkezinde snowboard ile karda kaymaktan paraşütle atlamaya kadar birçok aktivite bu şehirde yapılabilir.

Post a Comment

You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!